Babia Góra

Opis aktualnych warunków panujących w górach. Zarówno w poszczególnych pasmach jak i na konkretnych szlakach.

Moderator: Moderatorzy

kojot

re babia

Wt 28 lis, 2006

Widok wschodu z...jefajny .Mój dziewiczy raz .Czy może być lepiej ? Kolega mówi że każdy wschód ma coś niepowtarzalnej atmosfery.Trzymam Go za słowo ! Wracamy Pełną Zimą!!!
Pozdro dla bąbelkowej czekolady Aha 26 pazdZiernik gdzie drzewa w nocy nam sie kłaniały::)) Ps. z trzaskiem :)

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Re: Beskid Żywiecki - Babia Góra

Wt 28 lis, 2006

[center]Koniec z offtopami, każdy następny post niespełniający zasad zamieszczania postów w tym dziale zostanie usunięty.

Jeżeli chcecie komentować 'Świtak' na Babiej, zajrzyjcie tutaj.[/center]
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

damon28

Śr 13 gru, 2006

Witam wszystkich :)
Mam prośbę o podanie aktualnych warunków na w okolicy Babiej. W sobotę mam zamiar iść od schroniska na Hali Krupowej przez Przełęcz Lipnicką (Krowiarki) i dalej czerwonym na Babią, potem zejście na nocleg do schroniska na Markowych Szczawinach. Proszę o i info jak wygląda sytuacja na szlakach, i czy wszystkie są otwarte, i - w ogóle - czy wskazana przeze mnie trasa w obecnych warunkach jest spokojnie wykonalna.
z góry dzięki
pozdrawam
Bartek

amacariel

Śr 17 sty, 2007

witam. chciałabym rownież dowiedzieć sie jakie są obecnie warunki na Babiej...
planuję mały wypad w przyszłym tygodniu i szczerze mówiąc nie bardzo wiem czego się spodziewać.
z góry dziękuję.

pozdawiam
ama
Wsparty o granit skały na Giewontu szczyty
Patrzę i zachód słońca wielbię, a me wargi
Drżą hymnem uwielbienia, jak sypią się piargi
Jak zamrożone w biegu głazów stalaktyty!

beskid_zywiecki

odpowiedz

Pt 19 sty, 2007

Zobaczcie sobie na komunikat Gopru i BPN.
Artur

Żaku
Administrator forum

Re: odpowiedz

So 03 lut, 2007

beskid_zywiecki napisał(a):Zobaczcie sobie na komunikat Gopru i BPN.

Niestety, ale GOPR podaje warunki panujące w stacji meteo, a ta znajduje się na Markowych Szczawinach, ciężko jest dowiedzieć się jakie dokładnie warunki panują na szczycie, z drugiej strony, one się szybko zmieniają i nigdy nie ma pewności, że tak jak było dzisiaj, będzie też i jutro, dlatego trzeba pojechać, nastawić się na najgorsze i dopiero na miejscu popytać Goprowców lub tych turystów, co przed chwilą zeszli ze szczytu, jakie dokładnie są tam warunki.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Iza

Pn 05 lut, 2007

Nie wiem wprawdzie, jakie dokladnie sa aktualne warunki na Babiej, ale dzisiaj z Mosornego Gronia widac bylo, ze cala okolica zasypana mocno sniegiem, nieliczne chmury wysoko ponad szczytem, widocznosc idealna, ale wiatr silny (widac bylo nawet, jak zawiewa sniegiem z Diablaka). Najlepiej, tak jak pisal Żaku, nastawic sie na najgorsze. Najwyzej spotka Was mila niespodzianka :mrgreen:

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 14 lut, 2007

Iza napisał(a):Najlepiej [...] nastawic sie na najgorsze. Najwyzej spotka Was mila niespodzianka :mrgreen:
Przeszedłem wczoraj przez Cyl. W dolinach plucha i śnieg znika w oczach, na Babiej Górze zima trzyma. Od soboty Babia siedzi w chmurach. Na grzbiecie silnie wieje. Śnieg jest mocno związany z gruntem. Kosówka wystaje tylko miejscami i jest zarośnięta szadzią. Turyści przetarli już szlak na Bronę i przez Cyl na Przełęcz Jałowiecką. To ma znaczenie w reglu, gdzie śnieg jest kopny. Niestety, na Przełęcz Jałowiecką nie ma regularnego chodniczka. Nikt chyba nie torował z dołu, bo ślady butów i rakiet są w dużych odstępach od siebie i nie sumują się (każdy sobie rzepkę skrobie?).
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

skóra-nh

Śr 21 lut, 2007

szedłem wczoraj (20.02) z Zawoi Markowe przez schronisko i Brone. Ta sama droga na dół.
Szlak bardzo przyjemny. Sniegu duzo, ale ubity. Stuptuty zbędne, za to kije jak najbardziej sie przydaja.
Wiatr i mgła jak zwykle mocno obecne. Przez cała droge spotkaliśmy 4 osoby, wiec polecam wszystkim!!!
"... i Babią Górą, która jako pacierze Ku niebu się wznosi..."

Agatka

So 07 kwi, 2007

a jakie są teraz warunki? ktoś był bardzo niedawno?
Miłość to jest muzyka którą słyszymy w snach

kaawa

So 07 kwi, 2007

ja się wybieram za tydzień o ile tata dostanie wolne w pracy..... :roll:
...Rudeboys, are comming to town...
http://fotolog.com/kaawa

duncan76

So 07 kwi, 2007

Jak znam życie to będzie o tej porze roku jeszcze z pół metra śniegu do przebrnięcia i I albo II stopień:wink:
Babią mam w planie 3 maja (jak mnie nie wymanewrują w pracy), żółtym szlakiem, więc gdybyście byli wcześniej napiszcie jak tam wygląda :smile:
Btw - podobno są (były) jakieś plany rozebrania schroniska na Markowych? :???:

Żaku
Administrator forum

N 08 kwi, 2007

Offtopic:

duncan76 napisał(a):jakieś plany rozebrania schroniska na Markowych?

Wybudowania nowego, a stare ma pozostać jako zabytek. Poszukaj na forum, już była o tym dyskusja.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

duncan76

N 08 kwi, 2007

No właśnie, coś mi dzwoniło, że gdzieś o tym czytałem :neutral:
Sorry, już kończę off topic :wink: Dzięki za doprowadzenie do pionu, już więcej nie będę :oops:

magic

Pn 09 kwi, 2007

Agatka napisał(a):a jakie są teraz warunki? ktoś był bardzo niedawno?

Byłam wczoraj na Babiej 08.04

z Krowiarek: na szlaku do granicy kosówek śnieg ubity, wyślizgany przez turystów zjeżdżających w dół na butach :razz: źle się wchodzi, powyżej kosówek śnieg zmrożony - bardzo przyjemnie - gdyby nie ten baaaaaaaaaaaaaaaaardzo silny i mroźny wiatr. Z Diablaka na Bronę bez problemu; uwaga na zejście a raczej na ostre zjazdy - zrobił się tam taki mini lodowy tor saneczkowy :wink: Ogólnie bardzo miło i przyjemnie - polecam.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Aktualne warunki górskie