Babia Góra

Opis aktualnych warunków panujących w górach. Zarówno w poszczególnych pasmach jak i na konkretnych szlakach.

Moderator: Moderatorzy

Klajnist

Ulubione góry: Karpaty

Re: Beskid Żywiecki - Babia Góra

So 05 paź, 2013

A jak tam na babiej górze? Jadę w połowie października, mógłby ktoś napisać na co się nastawić jeśli chodzi o pogodę?

Pozdrawiam

maka

Ulubione góry: alpy

So 05 paź, 2013

Na najgorsze :o

-mrn-

Ulubione góry: all

Pn 07 paź, 2013

Na chwilę obecną całkowicie sucho i oczywiście bez śniegu czy lodu, jednak w tym okresie trzeba warunki monitorować na bieżąco, w połowie października mogą być zgoła odmienne.

mrBudziol

Ulubione góry: Te małe i te duże..

Pn 11 lis, 2013

Babia zabielona - widziałem z Pilska. Na Pilsku z kolei miejscami do 10cm śniegu... miejscami ślisko ale trudności z podejściem specjalnie nie ma. Natomiast zejście... hehehe.... dupa może boleć :mrgreen:

jarocin81

Ulubione góry: Beskidy

Pn 09 gru, 2013

Żółty szlak - Przyborów - Lasek - Koszarawa - przetarty na całej długości, w bardzo niewielu miejscach śniegu więcej niż 30 cm, dalej żółty od Koszarawy przecieraliśmy we dwóch z kumplem, śnieg zawiany miejscami do połowy uda, zalecane rakiety, potem na zielonym na Klekociany, mimo że przejechały jakieś skutery, to idzie się bardzo ciężko, śnieg po kolana, z racji wydłużenia czasów przejścia schodziliśmy do Bystrej spacerowym niebieskim, też dopiero go przetarliśmy, Babia cudownie widoczna ze szlaku zielonego, calutka zabielona, ale kto wczoraj na nią wchodził miał szczęście na pogodę, bo widać było tylko nad nią małe chmurki.
Ostatnio edytowano Wt 10 gru, 2013 przez jarocin81, łącznie edytowano 1 raz

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Wt 10 gru, 2013

jarocin81 napisał(a):Babia cudownie widoczna ze szlaku zielonego, calutka zabielona, ale kto wczoraj na nią wchodził miał szczęście na pogodę, bo widać było tylko nad nią małe chmurki.

Faktycznie, bo "jak na Babią" to było całkiem w porządku (w niedzielę 08-12). Szlaki bardzo dobrze przetarte (Pętelka: Krowiarki-Diablak-Brona-Markowe Sczawiny-Krowiarki). Mniej więcej od Gówniaka po szczyt, śnieg był częstokroć zwiany prawie do gołej ziemi.

Kącik narciarski:

Warunki na skitury są jeszcze kiepskie moim skromnym zdaniem. Śniegu niby trochę jest, ale łatwo dobić się do gruntu. Na spacer po lesie będzie ok, ale przy zjeździe to jeszcze trzeba się liczyć z tym, że ślizgi zaiskrzą o kamienie. Może panująca odwilż, ciut ugruntuje obecną warstwę śniegu.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Pn 16 gru, 2013

Stan na sobotę 14.12
Z Krowiarek czerwony przetarty i ubity. Idzie się wygodnie. Zejście na Przeł. Brona i Markowe przetarte, miejscami śnieg sypki, idzie się (zjeżdża) średnio. Podejście byłoby męczące. Z Markowych niebieskim na Krowiarki miejscami mokro. Odwilż.
Szlak z Brona na Małą Babią nieco przetarty. Żółty Percią Akademików zamknięty, ale ślad był założony.
Wchód słońca na Babiej piiiiękny. Zachód takoż. :D
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

gabrielgoluszek

Ulubione góry: Beskid Śląski, Tatry Polskie, Bieszczady

Pn 16 gru, 2013

Lucass napisał(a):Stan na sobotę 14.12
Z Krowiarek czerwony przetarty i ubity. Idzie się wygodnie. Zejście na Przeł. Brona i Markowe przetarte, miejscami śnieg sypki, idzie się (zjeżdża) średnio. Podejście byłoby męczące. Z Markowych niebieskim na Krowiarki miejscami mokro. Odwilż.
Szlak z Brona na Małą Babią nieco przetarty. Żółty Percią Akademików zamknięty, ale ślad był założony.
Wchód słońca na Babiej piiiiękny. Zachód takoż. :D

Planuję ze znajomymi w czwartek wschód słońca na Babiej od Krowiarek, a potem przy sprzyjających warunkach Małą Babią -> Mędralową -> Jaworzynę do Korbielowa. Nie szedłem tą trasą jeszcze, stąd pytanie do Was czy nie porywam się "z motyką na słońce"? Zastanawiam się czy załatwić raki, jak wygląda sprawa z oblodzeniem? Szedł ktoś tą trasę z zimą i mógłby coś podpowiedzieć?

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Pn 16 gru, 2013

Używałem raczków Ice Master. Bez nich też spokojnie dałoby radę, ale buty trochę się ślizgały więc jak już miałem w plecaku to założyłem.
Teraz jest odwilż, ale to co puści w ciągu dnia, w nocy zamarza. Na podejściu może w nocy być lód.
Co do dalszego odcinka - w sobotę kilka osób poszło z Brona na Małą, więc ślad (nowy) został założony. Wiatr jeżeli wieje i będzie wiał, może go do czwartku lekko przysypać. Wszyscy wracali na Brona więc podejrzewam, że odcinek zejściowy z Małej do Żywieckich Rozstajów może być dziewiczy. Jak dalej - nie mam pojęcia. Gdyby do Mędralowej było nieprzetarte i Was przerosło, zawsze możecie zejść do Czatoży. A jeżeli z Mędralowej w kierunku Babiej nie będzie przetarte, to w kierunku Korbielowa tym bardziej.
Na nieprzetartych odcinkach zamiast raków rozważałbym wyposażenie się w rakiety. Z rakietami ten odcinek może być do zrobienia. Bez rakiet może być bardzo ciężko, bo śnieg jest mokry i ciężki, z lodową skorupą na wierzchu. I jest go miejscami dużo.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

krych23

Ulubione góry: tatry

Śr 18 gru, 2013

Dokładnie jak kolega wyżej, da się przejść bez raków bo oblodzeń praktycznie nigdzie nie ma, też miałem to założyłem w pewnym miejscu ale spokojnie da się przejść bez.

gabrielgoluszek

Ulubione góry: Beskid Śląski, Tatry Polskie, Bieszczady

N 29 gru, 2013

Szybka relacja, dzisiejszy wschód słońca na Babiej. Na szczycie prawie sami, nasza piątka + cztery osoby. Warun beznadziejny, w życiu nie byłem w górach przy takiej wichurze, wg mountain forecast miało być 70km/h, a było jeszcze lepiej. :) Wychodziliśmy od Krowiarek, na wysokości Kępy mgła, 5 metrów w każdym kierunku. Co do szpeju warto wziąć raki, bo trasa wyśmigana i przy zejściu każdy przynajmniej kilka razy się wywalił. Zejście przez Brona do Markowych.

Podsumowując: dostaliśmy ostro w dupę, ale wszyscy na maxa zadowoleni. Wyjście w tej wichurze zapamiętam chyba do końca życia. :D

bisclaveret1

Ulubione góry: Tatry, Beskid Niski

Wt 14 sty, 2014

Witam.

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jakie warunki panują na Babiej, snieg, wiatr, temperatura?

chawer

Ulubione góry: niezdobyte

Wt 14 sty, 2014

bisclaveret1 napisał(a):Witam.

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jakie warunki panują na Babiej, snieg, wiatr, temperatura?

Może tutaj coś pomoże
http://beskidy.gopr.pl/?babia-gora,69

bisclaveret1

Ulubione góry: Tatry, Beskid Niski

Śr 15 sty, 2014

Dzięki, na wszelkich portalach sprawdzałem, na tym również, chciałem usłyszeć jeszcze relację kogoś kto tam był lub będzie do piątku :) Ale dzięki za odzew :)

jarocin81

Ulubione góry: Beskidy

N 26 sty, 2014

Szedłem wczoraj trasą - zielony z Przyborowa, potem kawałkiem GSB na Mędralową, i z powrotem GSB na Jaworzynę, potem kawałek nieistniejącym już czarnym przez Watówki, i schodziłem żółtym do Przyborowa. Warunki znakomite, silnie zmarznięta ziemia, śniegu lekko po kostki, jedynie w rejonie Małej Mędralowej mnóstwo powalonych na szlak drzew, które powoli są usuwane przez miejscowych, czego byłem naocznym świadkiem. Temperatura około minus 17 stopni, widoczność ograniczona do dolin. Trzeba też uważać na żółtym od Kapliczki do góry, wyślizgany lód i w niektórych miejscach zjeżdżałem na czterech literach.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Aktualne warunki górskie