Mała Fatra

Opis aktualnych warunków panujących w górach. Zarówno w poszczególnych pasmach jak i na konkretnych szlakach.

Moderator: Moderatorzy

duncan76

Re: Mała Fatra

Cz 25 paź, 2018

Cześć. Byłem.

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Pn 29 paź, 2018

A może ktoś by się wybrał od 1-ego zamiast na znicze? Pzdr. M.

Marcinek

Ulubione góry: Beskidy

N 04 lis, 2018

duncan76 napisał(a):Cześć. Byłem.

Mam świadomość, że bez raków i czekana to sobie mogę po Terchovej pospacerować, ale czy mógłbyś skrobnąć coś więcej? Na co się szczególnie wyczulić, itd. Dodam tylko, że już tam byłem, latem.

duncan76

Cz 08 lis, 2018

Oczywiste jest, że wszystko zależy od warunków panujących danego dnia. Może być tak, że nawet w rakach i czekanem nie wejdziesz, może być tak, że okażą się zupełnie zbędne. Moim zdaniem wszystko jedno z której strony idziesz, i tak najlepiej zrobić trawers. Od Miedziholia trasa jest trochę krótsza i z południową wystawą, więc śniegu może być mniej, ale będzie bardziej mokry a rano zalodzony. Od Miedzirosutca pewnie śniegu będzie trochę więcej, ale jest szansa na beton. Nie sądzę też żeby istniały jakieś warianty zimowe - idzie się zasadniczo szlakiem, tam gdzie wygodniej i tam gdzie przetarte. Generalnie z głową na karku, bo jak wiadomo u góry jest parę miejsc, gdzie można zdrowo polecieć.

Marcinek

Cz 08 lis, 2018

Dzięki. Chcemy jechać do Terchovej jakoś w lutym i w planach jest Maly Rozsutec Dierami. Drugiego dnia spróbujemy Velky od Miedzirosutca właśnie, a którędy zejdziemy to się okaże. Jeszcze raz dzięki za wskazanie różnic między jednym a drugim stokiem zimą.

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Cz 08 lis, 2018

Hej,
Kiedyś widziałem - niestety nie pamiętam gdzie - że zamykają na zimę szlak z Miedzirosutca na Wielki R.
Trzeba poszukać po internetach i pewnie się znajdzie...

Pozdrawiam,
Maniek

duncan76

Cz 08 lis, 2018

Wielki Rozsutec jest zamknięty z obu stron od 1 marca do 15 czerwca.

Marcinek

So 10 lis, 2018

duncan76 napisał(a):Wielki Rozsutec jest zamknięty z obu stron od 1 marca do 15 czerwca.

Zgadza się, nie pamiętam tylko czy ze względu na lawiny czy z uwagi na okres rozrodczy zwierząt lub wegetację pewnych gatunków roślin.

AlaDych

Ulubione góry: Mała Fatra

Cz 15 lis, 2018

Co roku WR jest zamknięty od listopada do czerwca :/
w tym roku chciałam wejść na wiosnę i musiałam czekać aż do sierpnia... ale się udało :)

Marcinek

Pt 16 lis, 2018

Nie prawda. Duncan 76 wspomniał wyżej w jakim okresie szlak jest zamknięty. Wikipedia też o tym wspomina.

Poprzednia strona
Powrót do Aktualne warunki górskie