Babia Góra

Opis aktualnych warunków panujących w górach. Zarówno w poszczególnych pasmach jak i na konkretnych szlakach.

Moderator: Moderatorzy

rascal

Ulubione góry: wyspowy

Re: Babia Góra

Cz 08 gru, 2016

Może wie ktoś jak ma się dwójka lawinowa do realnych możliwości podejścia na Babią czerwonym szlakiem ??

Smukły

Ulubione góry: Beskidy, Tatry

N 11 gru, 2016

Nie ma związku.
Dwójka jest w Tatrach zaś na Babiej powyżej granicy lasu prawie nie ma śniegu.

kirt

Ulubione góry: Tatry

So 28 sty, 2017

Cześć wszystkim,
Czy ktoś był w ostatnim czasie na Babiej i może powiedzieć czy warunki na szlakach wymagają pełnych raków czy wystarczą raczki/nakładki przeciwpoślizgowe? (W zeszłym roku byłem o podobnej porze w raczkach/nakładkach i nie spotkałem żadnych miejsc gdzie marzyłbym o prawdziwych rakach, ale obecnie z tego co wiem już od dłuższego czasu nie było żadnych opadów więc potencjalnie zlodzenie może być większe niż zazwyczaj)

oskid

Pn 30 sty, 2017

Ja nie byłem, ale w ubiegłą niedzielę był mój brat, który nie ma żadnego doświadczenia w górach, nie posiada również raków a buty pożyczył ode mnie, a mimo to twierdził że było łatwo i przyjemnie. Także sądząc po jego relacji nie ma większych trudności z podejściem na Babią.

kirt

Wt 31 sty, 2017

Dzięki

Arni

Ulubione góry: Karpaty Rumuńskie i Ukraińskie

Cz 09 lut, 2017

Łaził ktoś ostatnio odcinek czerwonego z Krowiarek do Rysianki? Jakie warunki na szlaku, brać rakiety czy ubite, twarde i śliskie?

Marcinek

Ulubione góry: Beskidy

Pn 01 paź, 2018

Dużo czasu mi zajęło, zanim znalazłem najodpowiedniejsze miejsce na ten post, ale wciąż nie mam pewności, że nie będzie odpowiedzią na jakieś pytanie z przed wielu lat. No ale...

Wybieram(y) się z początkiem listopada na Babią Górę Percią Akademików. Byłem na tej górze wiele razy, różnymi szlakami, latem i zimą, ale... czy ktoś z Was schodził kiedyś z Diablaka do Markowych żółtym szlakiem na południe? Rozważam taką opcję, żeby do Brona dojść przez Diabli Kamień i dalej Zbójeckim Chodnikiem. Na ile jest on przetarty? Czego mogę się tam spodziewać? Biorę oczywiście pod uwagę możliwość występowania tzw. pokrywy śnieżnej :)

Marcinek

N 04 lis, 2018

No to odpowiem sobie sam :)
Tzw. Diabli kamień to sporych rozmiarów kamienna płyta niczym niezwykłym się nie charakteryzująca (nie śmierdzi siarką)). Od tego miejsca w kierunku północnym wiedzie wąska ścieżka, głównie przez las. Po drodze przecina ze trzy potoczki, aż wreszcie wychodzi pnąc się na południo-wschodni stok Małej Babiej Góry. Należy iść nim lekko na prawo, by po chwili wyskoczyć na przełęcz Brona.
UWAGA, chcąc przemierzyć tą ścieżkę w drugą stronę, od Brony trudno będzie za łąką wejść w las w odpowiednim miejscu, gdyż z góry nie widać właściwej drogi tylko "pajęczynę" wydeptanych drużek między krzakami jagód i kępami traw.

adrian4000

Ulubione góry: Alpy

Pn 05 lis, 2018

Witam,
wybieram się na weekend na Babią (w planach od Zawoji) i zastanawiam się jak wygląda sytuacja z Percią Akademików. Czy obligatoryjnie jest zamykana od 1 listopada, czy zależnie od opadów śniegu? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
-
4810

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Wt 06 lis, 2018

W regulaminie BgPN (załaczniik nr. 1.) jest napisane, że :"... odcinek szlaku jest zamknięty w okresie zimowym - z uwzględnieniem panujących warunków atmosferycznych."
Ciekawe jak to interpretuje np. podpisana pod tym dokumentem pani adwokat.
Pozdrawiam,
Maniek

Marcinek

Wt 06 lis, 2018

adrian4000 napisał(a):Witam,
wybieram się na weekend na Babią (w planach od Zawoji) i zastanawiam się jak wygląda sytuacja z Percią Akademików. Czy obligatoryjnie jest zamykana od 1 listopada, czy zależnie od opadów śniegu? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.

Wal śmiało. Świetne warunki, ani grama śniegu, polecam z całego serca.

Poprzednia strona
Powrót do Aktualne warunki górskie