Jak pokonać lęk wysokości?

Tu można pisać o wszystkim, nie zaśmiecając zasadniczej tematyki forum... w ten sposób można się poznać na płaszczyźnie nie tylko górskiej :-)

Moderator: Moderatorzy

Siła z gór

Ulubione góry: Tatry

Jak pokonać lęk wysokości?

Wt 28 paź, 2014

Wszystkich miłośników wędrówek wysokogórskich zapraszam do lektury bloga www.silazgor.blogspot.com Blog jest o przełamywaniu barier, pokonywaniu ograniczeń -walce z lękiem wysokości.
Pozdrawiam serdecznie :)

rygoman

Ulubione góry: Sowie

Re: Jak pokonać lęk wysokości?

Pt 12 gru, 2014

Pozwole sobie odpowiedziec na sam topic. Na bazie swojego doswiadczenia wiem, ze kazdy lek mozna przezwyciezyc wychodzac mu naprzeciw. Ja jako dziecko mialem lek wysokosci, do czasu gdy znalezlismy z kolegami wyjscie na dach wiezowca (10 piętrowego). Kilka dni spacerow po tym dachu i problem z glowy :D z czego pamietam, ze chodzilem doslownie przy krawedzi jak gdyby nigdy nic.

smieszynkatravel.com

Ulubione góry: Himalaje

Wt 10 mar, 2015

Też pozwolę się odpowiedzieć. Miałam wielki lęk wysokości. Po pół roku wspinania się na ściance wspinaczkowej (do wys. 13 m), przeszło ;) Później wróciło. U mnie zależy to od tego jak silne ręce i nogi mam w danym momencie. Jak zaczynałam, nie potrafiłam się popatrzyć w dól. Był koszmar. Zatrzymywałam się i bałam się iść w górę, bądź zjechać w dół. Im silniejsza byłam, tym było lepiej - aż mogłam spojrzeć na ziemię. Teraz przez ostatnie miesiące nic nie robiłam i wróciło z powrotem...
Blog o istocie zarażonej wirusem niemożności usiedzenia w jednym miejscu. http://smieszynkatravel.com
Zdjęcia z Himalajów:
http://smieszynkaphoto.com/tibet

Yatzek

Ulubione góry: Pasmo Bez kidów

Cz 12 mar, 2015

Ja nie walczę ze swoim lękiem wysokości. Doskonale powstrzymuje mnie przed spoglądaniem w przepaść, wspinaczką bez zabezpieczeń, czy stawaniem w drzwiach lecącego samolotu bez spadochronu.
Zresztą, gdybym się go pozbył, co by mi dolewało adrenaliny...?
Mój blog wędrowny - http://ginvilla.blogspot.com

Karina12

Ulubione góry: Beskidy

Pn 31 sie, 2015

Mnie pomogły piękne widoki;) lęk wysokości jest, ale wiem, że warto go przełamać;)

panmichal2

Ulubione góry: Bieszczady

Śr 14 paź, 2015

Chyba się nie da :/
"Poznasz głupiego po czynach jego"

kamiltatry

Ulubione góry: Tatry

Śr 14 paź, 2015

panmichal2 napisał(a):Chyba się nie da :/

Da się. :) Na dobry początek polecam brak wmawiania sobie lęku wysokości. Do ekspozycji z czasem można się przyzwyczaić.

Meaz

Ulubione góry: Beskidy

Śr 14 paź, 2015

panmichal2 napisał(a):Chyba się nie da :/

Da się, da się :D
Ja się boję przez balkon z 5 piętra wyjrzeć a jak wyjeżdżam w góry to wszystko mi mija.
Wysokość mimo że dużo większa, to nie robi na mnie wielkiego wrażenia, chociaż oczywiście zachowuję rozwagę i nie ryzykuję za bardzo.

dianowa

Ulubione góry: sudety

So 31 paź, 2015

mnie po urodzeniu dziecka lęk wysokości się nasilił, na szczęście nie przeszkadza mi to w jeżdżeniu na nartach. w sumie zauważayłam że jak podziwiam piękne widoki też zapominam o swoim lęku. Najgorzej mi patrzeć w dół

pre_Pawel

Ulubione góry: Stołowe

Wt 12 gru, 2017

Ja zabrałem mojego młodszego brata na wycieczkę do wesołego miasteczka. Na początku nie chciał wejść na żadne urządzenie, ale jak stał znudzony sam i czekał na mnie kiedy zejdę z danej atrakcji zdecydował, że spróbuje od czegoś łagodnego. Tak mu się spodobało, że potem nawet mnie zaczął zaskakiwać w wyborze urządzeń.

ronita

Ulubione góry: Sudety

Wt 10 kwi, 2018

To jest dobre pytanie... Ja u siebie zauwazyłam, że nie lubię wjeżdżać wyciągami, ale chodzenie po górach, czy nawet zjazdy już nie robią na mnie takiego wrażenia, oczywiście w kwestii stresu czy strachu. Nie wiem czy to faktycznie te widoki tak działają czy już jakieś przyzwyczajenie. Ale najważniejsze to nie nie dać się pokonać tym lękom i starać się ja przezwyciężać, nawet małymi krokami.

Prebi

Ulubione góry: tatry

Pn 13 sie, 2018

chyba można go wyćwiczyć ale przy dłuższym braku wysokości nasila się i od nowa

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Wt 14 sie, 2018

Prebi napisał(a):chyba można go wyćwiczyć ale przy dłuższym braku wysokości nasila się i od nowa

100% racji. Lęku wysokości, jeśli ktoś taki ma, nie da się pozbyć, ale jak się będzie częściej przebywać tam gdzie on się nasila to łatwiej przychodzi radzenie sobie z nim. Przy długim braku wysokości dzieje się jak wyżej.

Powrót do Nie tylko o górach