Czyszczenie kurtki i pralki..

Tu można pisać o wszystkim, nie zaśmiecając zasadniczej tematyki forum... w ten sposób można się poznać na płaszczyźnie nie tylko górskiej :-)

Moderator: Moderatorzy

orzechszek

Ulubione góry: Bieszczady

Czyszczenie kurtki i pralki..

Śr 05 kwi, 2017

Witam,

Wyprałem dwie kurtki - 4F oraz Milo i płukałem TX. Direct. Po robocie na Milo zostały białe zacieki, a polarowe wstawki w 4F są lepkie. Co gorsza w pralce pozostała na ściankach lepka maź, która nie chce się zmyć. Używałem środka do czyszczenia pralki. prałem z płynem na pusto i nie pomogło. Kurtkę również kilka razy już płukałem i polar nadal jest lepki. Czy ktoś miał taką sytuację i/lub ma pomysł jak się tego pozbyć z pralki i kurtki? Pozdrawiam.

przemmo10

Ulubione góry: Tatry

Re: Czyszczenie kurtki i pralki..

Cz 06 kwi, 2017

Znajomy miał takowy problem, zapytam i dam znać na priv.

ronita

Ulubione góry: Sudety

Wt 24 kwi, 2018

Czasami pomaga puszczenie pralki z octem albo z sodą - podobno całkiem nieźle radzą sobie z takimi pozostałościami po chemii. Ale co z kurtkami to szczerze - nie mam pojęcia, bo nie powinno się ich prać w innych środkach niż te do tego przeznaczone. Mi zawsze pomagało płukanie dwu- albo trzykrotne i wtedy dobrze wypłukiwały się resztki płynów do prania. Ale jeśli to nie pomaga, to ja bym chyba poszła z takim czymś do sprzedawców w danym sklepie, w końcu powinni znać swoje produkty i wiedzieć jak z nimi postępować...

Gras

Ulubione góry: Karkonosze

Cz 28 cze, 2018

Ja kurtki wolę oddawać do pralni. Zwłaszcza jak kupie sobie lepszą kurtkę np. z https://zippini.pl/ a szczególnie narciarskie. Pralnia obowiązkowa :)

Prebi

Ulubione góry: tatry

Pn 13 sie, 2018

piorę kurtki ale żeby spełniały swoje funkcje tylko w pralni

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,Andy

Wt 21 sie, 2018

oczyszczenie pralki litr octu i ustawić temperaturę na 90 stopni i prać nic do niej nie wkładając w tym roztworze

Powrót do Nie tylko o górach