żywność liofilizowana

Tu można pisać o wszystkim, nie zaśmiecając zasadniczej tematyki forum... w ten sposób można się poznać na płaszczyźnie nie tylko górskiej :-)

Moderator: Moderatorzy

riat

Ulubione góry: tatry

żywność liofilizowana

Pn 25 sty, 2016

Witam
Czy może ktoś wie gdzie usługowo liofiliozofują żywność? I za ilę?
To tyle
Pozdrawiam

kamyczek

Ulubione góry: Karpaty

Re: żywność liofilizowana

N 31 sty, 2016

Nie wiem gdzie robią to usługowo ale można kupić liofilizowane owoce w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Ostatnio kupiłem taki ananas i naprawdę jest pyszny. Polecam jeszcze truskawkę liofilizowaną.. Generalnie warto kupować, są zdrowe bo bez dodatków i cukru :)

meloyo

Ulubione góry: Beskidy

Wt 17 maja, 2016

A jak się ma żywność liofilizowana do żywności suszonej? Czy przetrwa tak samo długo w podróży jak ta liofilizowana?

AntonaKon

Ulubione góry: Bieszczady

Pt 13 sty, 2017

Liofilizowana żywność jest dość popularna w Skandynawii. Z tego co się orientuję, popularność zyskuje w wielu krajach, ale przede wszystkim tam, gdzie wysokie są wymagania żywieniowe.
Co do kupowania jej na tę chwilę w Polsce: sklepy ze zdrową żywnością prowadzą taką sprzedaż, choć nie wszystkie.
Wiele zależy od tego jakie jest zapotrzebowanie na konkretnym rynku.

ibex

Ulubione góry: Góry Sokole

Śr 01 lut, 2017

Od jakiegoś czasu można zauważyć, że staje się coraz bardziej popularna i w sumie nie dziwne. Chociaż faktycznie w zwykłych sklepach raczej do dostania są tylko owoce, więc trzeba się zdawać na zamówienia przez internet, a tam już znaleźć można nawet pełne porcje obiadowe. Na pewno jest to świetna opcja, gdy wybiera się w jakąś trasę, gdzie może być problem z zaopatrzeniem w żywność, a niesiona na plecach wagach robi spore znaczenie.

Szczerze powiedziawszy jeszcze się nie spotkalem, by była możliwość skorzystania z usługi i przeliofilizowania (tak to można nazwać?) własnej żywności.

modrzej

Ulubione góry: Alpy

Pn 20 mar, 2017

Oj również nie widziałem możliwości zliofilizowania własnej żywności chociaż gdyby była taka opcja to byłoby dobrze. Dla mnie największą przeszkodą są ceny takiej żywności. Nie wiem czemu są takie wysokie. Powodem jest mała popularność takiego jedzenia? Czy też może wysokie koszty wytworzenia? Faktem jest, żę dopóki nie stanieje to niewiele osób będzie miało mozliwość kupowania takiego jedzenia ( ja na przykład nie jestem w stanie sobie na coś takiego ot tak pozwolić).
Jak na razie wspomagam się gotowym jedzeniem typu: http://www.oyakata.com.pl/produkty/japo ... k-teriyaki

ewika72

Ulubione góry: Tatry

Śr 22 mar, 2017

Dobre ceny są aktualnie w sklepie internetowym Skalnika. Polecam, też skorzystam.
Pzdr.

scandal

Ulubione góry: Sudety

Wt 04 kwi, 2017

Najlepiej szukać w sieci. Ceny niższe niż w sklepach stacjonarnych ze zdrową żywnością.

Powrót do Nie tylko o górach