Inwersja

Fotografia górska (i nie tylko). Najlepsze górskie plenery do zdjęć, zalecany sprzęt, przydatne akcesoria, ustawienia pozwalające dokonać najlepsze ujęcia.

Moderator: Moderatorzy

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Re: Inwersja

N 16 lut, 2014

Niestety, ale trochę Cię rozczaruje. O Kaschmirze 3D wiem tyle, że istnieje i do czego służy. Nigdy nie zagościł na moim dysku twardym i co za tym idzie nie miałem okazji by się zmierzyć z jego obsługą. Używam "pomagaczy" dostępnych w sieci. Na pierwszej stronie tego wątku, w drugim poście Marka i drugim moim znajdziesz linki do owych pomagierów. Program pana Deuschle rysuje ładną panoramę, a drugi potocznie zwany "hejem" rysuje coś co przypomina raczej obraz z oscyloskopu podłączonego do gitary z overdrivem. Niemniej to ten drugi posiada wygodną linijkę do mierzenia odległości. Obydwa są bardzo intuicyjne w obsłudze. Ewentualnie przeszukaj ten wątek, a może coś znajdziesz interesującego.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

natgot

Ulubione góry: beskid niski

Pn 17 lut, 2014

Dzieki. Przejrze watki i sprobuje w ten sposob.
pzdr

Czort

Wt 20 maja, 2014

Kolejny odcinek z kadrami z horyzontu. Na jednym ze skiturowych wyjść udało się ustrzelić czubki Beskidu Śląsko-Morawskiego z przeł Między Kopami.
Z kilku wiosennych foto-żniw na Liwoczu, padło też kilka kadrów. W zestawie mamy: majowe Góry Świętokrzyskie, fragmenty Beskidu Wyspowego i Bieszczady.

Z ostatniego, wieczornego spaceru sprzed dwóch tygodni na Jaworze, urodziły się ujęcia na Slańskie Wierchy i kraniec Rudaw Słowackich.

Omnia mea mecum porto...

Czort

Pt 15 lip, 2016

Ostatnie tygodnie obfitowały, w wyjątkowo dobrą jak na lato przejrzystość powietrza. Nie próżnowałem i ustrzeliłem min. czeskie Sudety z Beskidu Wyspowego. Szczegóły w linku i na portalu dalekieobserwacje.

Omnia mea mecum porto...

lapetti

Lokalizacja: Stalowa Wieś. "Aaa! To tam gdzie urodził się Szopen?"
Ulubione góry: Od Komańczy po Rabkę.

Pt 15 lip, 2016

"Obserwując niedawno wschodzik słońca z wieży pod Jaworzem, przyszedł gość i ufocił Święty Krzyż w górach świętokrzyskich."
Czytając to parę dni temu nazad, nie wiedzieć czemu pomyślałem: musi Czort. Chyba wiele się nie pomyliłem :D
Ale, ale, czyżby cichcem miała miejsce migracja do Obozu Pentalibów? 8)

Czort

Śr 20 lip, 2016

Nie pomyliłeś się ani trochę. Robert rozłożył się tam z namiotem dnia poprzedniego. W nocy jakiś zwierz zwinął mu kiełbasę z ogniska. Podejrzewam chupacabrę. Ostatnio na forum DO pojawił się też rewelacyjny strzał Łysogór, ale z... Babiej Góry. Iluzja perspektywy jest na tyle genialna, że można pomyśleć iż Łysogóry wyrastają tuż za Nową Hutą.

Natomiast migracja do sekty Pentakkusu Kabushiki-gaisha opłaciła się. Co prawda parę rozwiązań jest wręcz idiotycznych, ale ogólnie wyszło na plus (w dodatku plus dodatni :) ).

Omnia mea mecum porto...

Czort

Śr 19 paź, 2016

Trochę o dalekich obserwacjach "od kuchni". Wraz ze znajomym popisaliśmy trochę i stworzyliśmy artykuły opisujące temat.

Mój wkład:
http://www.refraktor.pl/2015/12/snelliu ... as-10.html

http://www.refraktor.pl/2016/10/krzywiz ... ystko.html

Wkład kumpla:

http://500-mm.blogspot.com/2016/09/dale ... -cz-1.html

http://500-mm.blogspot.com/2016/10/dale ... unkow.html

Omnia mea mecum porto...

Czort

Śr 15 lut, 2017

Swego czasu Witold Henryk Paryski wspomniał, że z Łomnicy widać Śnieżkę i Howerlę. Nieźle się zagalopował opierając się zapewne tylko na domyśle, ale do takiej refleksji skłoniła go zapewne obserwacja Pradziada w Jesionikach i Stoja w Brorżawie. Zapewniał przy tym, że widać to świetnie gołym okiem i mimo, że to spory dystans to nie skłamał, bo to sprawdzona empirycznie prawda (musicie uwierzyć na słowo :) ). Natomiast przy użyciu odpowiedniej optyki sprawa jest oczywiście bardziej klarowna co można obejrzeć pod odsyłaczem gdzie zamieściłem zdjęcia z wschodu słońca na Kończystej.

Obrazek

Omnia mea mecum porto...

duncan76

Cz 16 lut, 2017

Nie wiedziałem, że to aż taka rzadkość - 5 grudnia zeszłego roku gołym okiem widziałem Tatry z Vysokej Holi.

Czort

Cz 16 lut, 2017

Dni z dobrą widocznością raczej nie jest mało. Ale już dni, kiedy ktoś jest w górach przy dobrej widoczności jest już mniej. W puli tych osób jest jeszcze mniej osób z aparatem. Jeszcze mniej osób z jakimś dłuższym szkłem i jeszcze mniej tych którzy wiedzą gdzie celować :) Nie wiem czy mogę tu definitywnie mówić o rzadkości, ale takich udokumentowanych obserwacji jest z pewnością mniej niż fotografii Tatr z Turbacza :)

Omnia mea mecum porto...

duncan76

Pt 17 lut, 2017

Parę razy zdarzyło się, że jedynym brakującym elementem w tym zestawie był brak tele. Potem okazywało się, że na zoomie z kitowego obiektywu widać mniej niż gołym okiem. W każdym razie pierwszy raz zdarzyło się, że zidentyfikowałem coś tak odległego - o ile się nie mylę to ponad 200 km.
PS. W środę widziałem Jesioniki z Vel'kej Luki. Trochę bliżej, ale przynajmniej widać na fotce.

Czort

N 19 lut, 2017

Z tym kitowym obiektywem to cudów nie ma, ale przy obróbce nie jest tak tragicznie. Kiedyś obrabiałem zdjęcie Borżawy z Tatr zrobione na 55 mm i po przekadrowaniu dało się to sensownie opisać.

A co do widoku z Vel'kej Luki to może i bliżej, ale nie wydaje mi się czy ktoś kiedykolwiek to dokumentował. Na pewno na portalu DO tego nie ma. Zerknij w kadr i zobacz czy na lewo od Jesioników coś nie wystaje, bo mógł się złapać fragment Masywu Śnieżnika.

Omnia mea mecum porto...

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Śr 15 mar, 2017

Wzmiankowałem spory czas temu o swojej DO z Połoniny. Poniżej "skan" odbitki. Odległość do Rysów 178 km.

Obrazek
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Czort

Cz 23 mar, 2017

To już można chyba śmiało podpiąć pod retro-DO. W zasadzie to jeszcze nie spotkałem zdjęcia z tej kategorii w wersji analogowej.

Omnia mea mecum porto...

Czort

Pn 23 kwi, 2018

Omnia mea mecum porto...