Strona 1 z 1

Góry Bialskie

Napisane: Pn 21 lip, 2008
przez buba

Re: Góry Bialskie

Napisane: Pn 21 lip, 2008
przez Błędny Rybak
A czy chata w Bielicach (za mostkiem, przez rzeczkę) jest jeszcze studencka czy też ktoś ja sprywatyzował? Byłem tam 22 lata temu... Było przepięknie.

Re: Góry Bialskie

Napisane: Pn 21 lip, 2008
przez buba
z tego co wiem w bielicach nie ma teraz zadnej chatki studenckiej :( :( ale nie znam jej losow..

Re: Góry Bialskie

Napisane: Pn 21 lip, 2008
przez mareki
Błędny Rybak napisał(a):A czy chata w Bielicach (za mostkiem, przez rzeczkę) jest jeszcze studencka czy też ktoś ja sprywatyzował


http://www.sudety.info.pl/chata_cyborga/
Jest to w tej chwili prywatne schronisko, a bardziej pensjonat. Pomimo miłych gospodarzy, nie jest to juz miejsce dla plecakowych turystów.
Kiedyś w Puszczy Śnieżnej Białki (Jaworowej) powyżej miejsca gdzie Buba paliła ognisko :neutral: przy wiacie stała "prawdziwa chatka w Górach Bialskich"
Nocowałem tam kilkukrotnie. Nie spotakałęm już nigdy później tak wspaniałego miejsca, szczególnie zimą na nocleg. Potem znikneła. Mówiono, że spaliła się albo, że rozebrał ją WOP , który czasamoi nękał tam turystów. Była chatka na Przełeczy Suchej (zawsze w gorszym stanie)i na Przełeczy Płoszczyna - strażnica. A z niej najczęściej WOP gonoił. To były kiedyś wspaniałe góry, dzikie - mówino Bieszczady w miniaturze. Dziś też są fajne ale już nie tak.

Re: Góry Bialskie

Napisane: Pn 21 lip, 2008
przez buba
masz na mysli chatke "raj"??? ktora stala nad potoczkiem niedaleko wiaty?? tez wiele slyszalam o tym magicznym miejscu... i tak mi zal ze niegdy tam nie bylam..slyszalam pogloski ze ponoc wopisci jej pomogli zniknac bo nie byla im na reke..ale nikt ich na goracym uczynku nie zlapal.. ale grunt ze jest choc wiata i kilka przytulnych szopopasnikow pelnych sianka, acz to tylko wersje letnie..

Re: Góry Bialskie

Napisane: Wt 22 lip, 2008
przez mareki
buba napisał(a):masz na mysli chatke "raj"??? ktora stala nad potoczkiem niedaleko wiaty??

"Wiata nad Bielicami", jak ją nazywasz, jest na samej granicy rezerwatu. Od tej drogi prowadzi w góre szlak i on właśnie dociera w okolice polany, na której stała chatka. Strumienia tam nie było , a dokładnie rzecz biorąc było poniżej chatki ( ~20 m) źródełko.
"Raj" - może i tak ją nazywali niektórzy. Sam byłem wielokrotnie zdziwiony jakie nazwy funkcjonowały w różnych środowiskach różnychb chatek, których w większosci już nie ma.

Re: Góry Bialskie

Napisane: Wt 22 lip, 2008
przez buba
to chyba mowimy o innej chatce.. ta o ktorej ja mysle stala tak jakby isc od schronu duktem nad splawami na poludnie, jakies 5 min od schronu po lewej stronie, w lesie , ponizej drogi

Re: Góry Bialskie

Napisane: Wt 22 lip, 2008
przez Błędny Rybak
mareki napisał(a):Jest to w tej chwili prywatne schronisko, a bardziej pensjonat. Pomimo miłych gospodarzy, nie jest to juz miejsce dla plecakowych turystów.

No tak. A kiedy tam byłem ostatnio to się "budowała" chata studencka i potrzeba było rąk do pracy - moich też. Kobieta mnie stamtąd wyciągnęła (chyba w porę bo już tam zaczynałem zostawać) najpierw na Śnieżnik a po tem jeszcze dalej... Może i dobrze?

Re: Góry Bialskie

Napisane: Pn 04 lut, 2019
przez tjilatjila
chatka bialskie.JPG
Czy chodzi o tę chatkę? szło się od wiaty duktem, i przy drugim spławie w lewo w las. zdjęcie w ząłączniku.

buba napisał(a):to chyba mowimy o innej chatce.. ta o ktorej ja mysle stala tak jakby isc od schronu duktem nad splawami na poludnie, jakies 5 min od schronu po lewej stronie, w lesie , ponizej drogi