Jesienne Bieszczady

Fotografia górska (i nie tylko). Najlepsze górskie plenery do zdjęć, zalecany sprzęt, przydatne akcesoria, ustawienia pozwalające dokonać najlepsze ujęcia.

Moderator: Moderatorzy

wikol87

Ulubione góry: Beskidy

Jesienne Bieszczady

So 16 sty, 2016

Zapraszam do galerii zdjęć z mojego jesiennego wypadu w Bieszczady.

http://baronphotography.eu/bieszczady-galeria-zdjec/
Fotografia Górska i Krajobrazowa
http://baronphotography.eu

ZBYSZEK

Ulubione góry: POLSKIE

Re: Jesienne Bieszczady

Cz 18 lut, 2016

Jako osoba, która z fotografowaniem nie ma za wiele wspólnego (a jak już to na zasadzie "pstryk i uwiecznione"), mam wątpliwość i pytanie do fachowców w tym temacie. Otóż przeglądając Wasze, i nie tylko Wasze, fotorelacje z wypraw, zastanawia mnie , na ile te zdjęcia są "podkręcane" przez odpowiednie zabawki w aparatach? Zdjęcia te są piękne, ale wybaczcie, one moim zdaniem nie oddają w pełni rzeczywistego obrazu - ja przynajmniej nie spotykam się w przyrodzie z takimi barwami, taką grą kolorów itp. Sztuczne podkręcanie przez aparat, komputer jest dobre w celach marketingowych, ale nie gdy chcemy pokazać swoim znajomych (choćby tylko forumowym :) ) w jakich to pięknych zakątkach byliśmy. To takie dla mnie fałszowanie rzeczywistości.
Proszę nie traktować tego postu jako atak, ale bardziej jako zapytanie "nie wszystko wiedzącego", bo być może się po prostu mylę :).

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Cz 18 lut, 2016

Zapewne się nie mylisz.
Ale tak jak jeden lubi wszystko ostro przyprawione, drugi trochę mniej, a trzeci w ogóle, tak jest i w fotografii :wink:
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

wikol87

So 20 lut, 2016

ZBYSZEK napisał(a):Jako osoba, która z fotografowaniem nie ma za wiele wspólnego (a jak już to na zasadzie "pstryk i uwiecznione"), mam wątpliwość i pytanie do fachowców w tym temacie. Otóż przeglądając Wasze, i nie tylko Wasze, fotorelacje z wypraw, zastanawia mnie , na ile te zdjęcia są "podkręcane" przez odpowiednie zabawki w aparatach? Zdjęcia te są piękne, ale wybaczcie, one moim zdaniem nie oddają w pełni rzeczywistego obrazu - ja przynajmniej nie spotykam się w przyrodzie z takimi barwami, taką grą kolorów itp. Sztuczne podkręcanie przez aparat, komputer jest dobre w celach marketingowych, ale nie gdy chcemy pokazać swoim znajomych (choćby tylko forumowym :) ) w jakich to pięknych zakątkach byliśmy. To takie dla mnie fałszowanie rzeczywistości.
Proszę nie traktować tego postu jako atak, ale bardziej jako zapytanie "nie wszystko wiedzącego", bo być może się po prostu mylę :).

Oczywiście zawsze dokonuję delikatnych korekt na komputerze, ale najważniejsze jest dobre ustawienie aparatu w terenie, żeby materiał wyjściowy był na tyle dobry aby przy nim było jak najmniej manipulacji. Cała fotografia to w pewnym sensie oszukiwanie rzeczywistość, bo nawet w najprostszych aparatach zdajemy się na to jak został zaprogramowany procesor graficzny przez inżyniera danej marki. Oczywiście są jeszcze pewne akcesoria, jak na przykład filtry które nadają pewnego efektu który nie zawsze jest rzeczywisty. Trzeba pamiętać że matryca aparatu to nie oko i raczej w najbliższej przyszłości nie będzie aparatu, który będzie robił zdjęcie odzwierciadlające w stu procentach to co widzimy.

mjr

Ulubione góry: Bieszczady, Tatry

Pn 22 lut, 2016

Wiadomo, że każdy, kto interesuje się fotografią cyfrową, używa programów graficznych. Według mnie zdjęcia są bardzo dobrze obrobione, miłe dla oka i nie 'przedobrzone' - to się ceni! :) A można spytać, jakiego aparatu i obiektywu używasz? Też fotografuję, jednak raczej portrety studyjne i plenerowe, ale chciałabym kiedys spróbować z fotografią górską.

wikol87

Śr 24 lut, 2016

mjr napisał(a):Wiadomo, że każdy, kto interesuje się fotografią cyfrową, używa programów graficznych. Według mnie zdjęcia są bardzo dobrze obrobione, miłe dla oka i nie 'przedobrzone' - to się ceni! :) A można spytać, jakiego aparatu i obiektywu używasz? Też fotografuję, jednak raczej portrety studyjne i plenerowe, ale chciałabym kiedys spróbować z fotografią górską.

Dzięki, używam Canona 6D + Canon 17-40mm f4 L + Canon 24-70mm f4 L + Canon 70-200 f4 L + Tamron 150-600. Jeszcze były używane filtry: Szary Pełny Lee ND 0.6, Szara Połówka Hitech ND 0.9. Miałem również polara NiSi, taki nowy wynalazek na rynku który całkiem nie dawno kupiłem. Sprawuje się dobrze i można go kupić w zestawie z holderem i uchwytem za całkiem przyzwoitą cenę...

sebalas

Ulubione góry: Tatry, Mała Fatra, Alpy

Pt 01 lip, 2016

Piękne zdjęcia, dobrze obrobione i docenić też trzeba spostrzegawczość - umiejętność wyłowienia w krajobrazie "tego" kadru, refleks - zdolność złapania chwili (np, gdy słońce punktowo przebija się przez chmury) no i zdolność nakłonienia salamandry do zapozowania ;)
Szacun :)
"Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym." /Walter Bonatti/

Powrót do Fotografia górska