Buty w alpy

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

MatPat

Ulubione góry: Alpy

Buty w alpy

Pn 05 sie, 2019

Cześć,

Szukam butów górskich w alpy i zbieram opinie/propozycje. Mają być przede wszystkim do zastosowania w lecie w Alpach na różnej wysokości (od 2500m do ponad 4000m) na ferratach i skalistych szlakach. Chciałbym też aby sprawdzały się w zimie albo latem na lodowcach (Grossglockner, Grosses Weisbachhorn itd..). Kompatybilne z półautomatami/automatami. Za kostkę. Moje propozycje to:
1.) Meindl Jorasse GTX,
2.) La Sportive Nepal Evo GTX,
3.) Scarpa Mont Blanc Pro GTX,
4.) Zamberlan Dufur (albo Baltoro, bądź Expert pro),
Czekam na opinie, propozycje i uwagi.

Janek

Ulubione góry: TATRY

Re: Buty w alpy

Pn 05 sie, 2019

używam na takich wycieczkach jak opisałeś butów Hanwag Alaska GTX i raki koszykowe
Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
http://www.kochamnarty.pl/
:D

feler 11

Ulubione góry: Alpy

Śr 07 sie, 2019

Meindl miałem i byłem zadowolony, nosilem jako całoroczne i dawały radę, są co prawda ze sztucznej skóry, ale nie przemakaly, podeszwa vibram z dobrą przyczepnoscia nawet na mokrej skale. Teraz nosze La Sportivy ale nie Evo tylko Trek i też jestem zadowolony, nawet lepsze od Meindli, są szyte z grubej skóry i przez to jeszcze bardziej 'szczelne', po 10-14 godzinnych trasach noga cały czas sucha i żadnych otarć. Co do ferrat to uważam że tego rodzaju buty są za masywne i za sztywne, lepsze będą krótkie trekkingowe lub podejsciowki, ale to juz każdy musi sobie wypróbować w jakich butach jest mu najlepiej.

Henzir

Ulubione góry: Beskidy

Pn 23 wrz, 2019

Ja mam Meindl Jorasse GTX, co prawda użyte jak na razie tylko raz, ale sprawdziły się super na trasie około 20km w Tatrach. Żadnych obtarć, super wygodne. Wybierałem je spośród 7 innych par (salewy, la sportiva, scarpa).
Jedyny minus jest taki, że były strasznie śliskie na śniegu przy zejściu. Aczkolwiek, tak jak napisałem, używałem ich dopiero jeden raz, także nie bierz wszystkiego co piszę za pewnik.

Powrót do Sprzęt, szpej