Buty do 300 zł w Tatry

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

bioly1998

Ulubione góry: Tatry

Buty do 300 zł w Tatry

Pn 01 lip, 2019

Witam serdecznie! Chciałbym się dowiedzieć jakie buty do 300 zł zdały by egzamin w Tatrach Wysokich? Dopiero zaczynam i chciałbym coś co zdało by zadanie na tym terenie.

piotrkusiu

Ulubione góry: Pireneje

Re: Buty do 300 zł w Tatry

Wt 02 lip, 2019

Przede wszystkim buty muszą być wygodne i ułożone do stopy - lepiej nie iść w nowych butach, pierwszy raz założonych. Oprócz butów ważna jest odpowiednia skarpeta i wkładka. Skarpeta ma umożliwić odprowadzenie wilgoci ze stopy, z wnętrza buta a wkładka ma zapewnić komfort stopie i amortyzację.
Moje preferencje są takie, że lubię buty skórzane. Używam buty trekkingowe wysokie TREK 500 QUECHUA w sprzedaży po 399zł (nieco za drogo) ale można trafić w promocji poniżej 250zł. Po solidnej impregnacji kremem do skór i pastą do butów nie zdarzyło mi się aby przemokły w ciągu całodniowego trekkingu. Latem nieco ciepło ale nie gorąco, zimą idealnie. Chodzę w nich też w rakach koszykowych, choć po kilku latach używania zrobiły się nieco za miękkie.
Poniżej tej klasy butów bym nie schodził jeśli mają posłużyć kilka lat.

Powrót do Sprzęt, szpej