Strona 1 z 1

Buty turystyczne do ok 350 zł

Napisane: So 04 maja, 2019
przez pazday
Cześć. Szukam niskich, męskich, przewiewnych (bez membrany) butów z amortyzacją na ciepłe i gorące dni przeznaczonych głównie do chodzenia po mieście, a w trochę mniejszym stopniu po lesie i niskich górach. Ponieważ priorytetem jest miasto, zastanawiam się czy zamiast trekkingowców nie wziąć butów biegowych, które są lżejsze, bardziej przewiewne i też mają (lepszą?) amortyzację. Pytanie tylko czy takie buty dadzą radę na leśnych ścieżkach i czasem w niskich górach.
Zależy mi, żeby but miał wsparcie dla ułożenia stopy - chodzi mi o to podwyższenie na wkładce od wewnętrznej strony stopy chroniące przed pronacją (nie wiem czy w butach trekkingowych i biegowych to nie standard, ale dla pewności zaznaczam).
Cena do ok 350 zł. Możecie polecić coś dobrego? :)

Re: Buty turystyczne do ok 350 zł

Napisane: So 04 maja, 2019
przez k2t4s
Scarpa Mojito - będziesz Pan zadowolony ;)

Re: Buty turystyczne do ok 350 zł

Napisane: N 05 maja, 2019
przez pazday
Słyszałem o tych butach i też się nad nimi zastanawiałem (tylko w wersji Fresh). Jednak słyszałem, że nie mają amortyzacji albo mają, ale słabą, bo to podejściówki i na miasto niezbyt się nadają.

Re: Buty turystyczne do ok 350 zł

Napisane: N 05 maja, 2019
przez k2t4s
Bardzo wygodny but. Mają amortyzację z pianki, ale na pewno nie jest to taka amortyzacja jak w bucie do biegania.
Osobiście mogę polecić również TNF verto plasma II gtx, ale to już trochę większy wydatek, niemniej but bardzo, ale to bardzo wygodny i amortyzacja
na medal. Tyle tylko, że TNFy są z gore-texem.

Re: Buty turystyczne do ok 350 zł

Napisane: Pn 06 maja, 2019
przez pazday
Te TNFy to już niestety nie moje półka cenowa. Poza tym szukam butów bez membrany. :)

Doszedłem do wniosku, że chyba nie ma sensu kupować jednych butów na miasto i w teren, bo w miejskich będzie w terenie po prostu nie wygodnie, a w trekkingowych szybko zetrze się podeszwa na miejskim asfalcie i pewnie też nie będzie zbyt wygodnie. Wobec tego skupię się na butach do miasta, a w teren kupię sobie jakieś trekkingi za kostkę, ale to kiedy indziej. Buty, których obecnie szukam mają przede wszystkim zapewnić komfort podczas wielogodzinnego chodzenia po mieście. Dobrze by było, gdyby dało się w nich pochodzić chociaż po leśnych ścieżkach, ale priorytetem jest miasto. Czy w takim wypadku najlepsze będą buty biegowe na twarde podłoże? Znacie jakieś dobre modele? :)