La Sportiva TX5 GTX

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

KamilNL

Ulubione góry: Tatry

La Sportiva TX5 GTX

Wt 12 lut, 2019

Witam, na wstępie pragnę się przywitać ze wszystkimi, jestem tutaj nowym użytkownikiem.
Poszukuję opinii na temat butów LA Sportiva TX5 GTX, niestety ale w internecie oprócz jednej recenzji nic nie znalazłem :( buty będą użytkowane w sezonie wiosna - lato głównie tatry, czasem Alpy.

Kozlooo

Ulubione góry: Gorce

Re: La Sportiva TX5 GTX

Pn 10 lut, 2020

Ja mam przykre doświadczenia z innym modelem LA SPORTIVA, dlatego radzę NIE KUPUJCIE butów tej firmy, to jest jakiś SZMELC, GNIOT, BUBEL!!!
W moich butach La Sportiva Trango Alp Evo GTX grey/yellow podeszwa pod palcami cała zdarła się po 10ciu wyjściach jednodniowych w Tatrach, 1 wyjścia w Gorce i 1 na Babią Górę, czyli 12 dni w górach po 8-10 godzin w trasie.

Złożyłem reklamację do sklepu TATERNIK z Poznania. Buty wysłałem w dniu 28.11.2019, a zwrot z odmową reklamacji w dniu 10.02.2020. Reklamacja nie została uznana i buty przetrzymali mi przez 2,5 miesiąca, to jest SKANDAL. Otrzymałem odpowiedź, czytuje: „Tempo zużywania się obuwia uzależnione jest nie tylko od czasu eksploatacji, ale również używanej techniki chodzenia oraz podłoża, po którym się poruszamy”.
Zacytujmy również opis obuwia na stronie internetowej sklepu Taternik:
„Buty La Sportiva Trango Alp Evo z membraną GORE-TEX® – dzięki podeszwie pod raki półautomatyczne sprostają nawet najbardziej ambitnym i wymagającym trasom.”
La Sportiva Alp Evo z technicznej linii Trango jest propozycją dla osób uprawiających bardziej zaawansowane formy turystyki górskiej – od zimowych wędrówek po letnie zdobywanie alpejskich szczytów.” To
Mam rozumieć, że trasy i podłoże w Tatrach są bardziej wymagające od tych w Alpach?
SKANDAL!!!!!
Dla zainteresowanych podaje mój adres e-mail: pk.koziel@gmail.com. Mogę przesłać Wam zdjęcia jak te buty po 12stu razach w górach wyglądają.

Zawrat

Ulubione góry: Beskidy .Tatry .Pireneje .Bałkany.Kaukaz,Andy

Cz 13 lut, 2020

Nie pisz głupot że buty LA SPORTIVA to jakiś szmelc mam dwie pary od lat i jestem bardzo zadowolony buty super ,

Stelmach

Ulubione góry: Bałkany :)

Cz 13 lut, 2020

Zawrat miałeś ten sam model o którym pisze Kozloo czy inny?
Generalnie La Sportiva to marka topowa bez dwóch zdań, ale każdy producent ma swoje wtopy. To co mnie martwi w tym temacie to nie uznanie reklamacji.

Mój szwagier dwa lata temu miał podobną sytuację z Mammutami. Model górski za kostkę GTX, dokładnie nie pamiętam jaki. Po 2-3 wyjściach w tatry podeszwa zryta jak diabli. Buty wysłane i bez żadnego jęczenia reklamacja uznana, finalnie wymienione na inny model, który sprawdza się bez zarzutów.

Powrót do Sprzęt, szpej