Strona 1 z 1

Simond - buty alpinistyczne i przemakanie

Napisane: Cz 13 gru, 2018
przez temariel
Witam, zakupiłem ostatnio buty marki Simond , jednak po ok. 6 godzinach treku w temperaturze -5, -15 stopni skóra przesiąknęła wodą całkowicie w okolicy palców, tj. aż do wewnętrznej częsci buta co spowodowało zmoczenie skarpety i czerwone odbarwienia na skarpecie.

https://imgur.com/a/9L3Z54M

I tu pytanie, czy nowe buty powinny tak nasiąkać? Impregnowałem je jedynie lekko sprayem z decathlonu, założyłem że mają już całkiem dobrą impregnację fabryczną i się zawiodłem. Jest to coś normalnego dla tego typu obuwia, że bez własnej impregnacji przemaka?Link do butów: https://www.decathlon.pl/buty-alpinisty ... 24356.html

Zakupiłem teraz taki środek polecony w sklepie stacjonarnym i sprawdzę czy coś zmieni:
https://www.decathlon.pl/impregnat-do-n ... 70647.html

Re: Simond - buty alpinistyczne i przemakanie

Napisane: So 22 gru, 2018
przez piotrkusiu
Kupiłeś nowe z Deca czy z innego źródła (olx allegro) ?
W górach używam obuwia skórzanego, też z Deca - pasta do butów a potem ewentualnie krem do pielęgnacji. Suszenie gazetami lub ręcznikami papierowymi. Zima i lato, nigdy nie przemokły.

Re: Simond - buty alpinistyczne i przemakanie

Napisane: Pt 22 lut, 2019
przez temariel
Okazało się, że impregnat pomógł i buty nie przemakają.

Producent usilnie twierdzi, że nie wymagają one impregnacji ( Dopiero po roku), ale w moim przypadku trochę nikwax'u i buty są idealne

Re: Simond - buty alpinistyczne i przemakanie

Napisane: N 24 lut, 2019
przez Stefanek
Ale producent dobrze pisze. Nowe buty w wysokie góry pod półautomaty z przeznaczeniem na lodowiec nie powinny w ogóle przemakać. Nic a nic i to niezależnie czy były impregnowane. Na poważnej wyprawie można stracić palce. Nie wiem co jest przyczyną, ale przypuszczam, że mogą mieć pękniętą lub źle zszytą membranę. Co innego klasyczne buty trekkingowe na ciepłą porę roku, od nich nie wymaga się aż tyle.