Strona 1 z 1

Bardzo ciepłe buty wysokogórskie dla kobiety

Napisane: Pn 03 gru, 2018
przez zulula
Cześć,
Na początek tylko podkreślę, że jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o sprzęt, jak i nie mam za dużego doświadczenia jeśli chodzi o trudniejsze góry, co nie znaczy, że nie chce go nabyć ;)
Zapisałam się w tym roku na kurs zimowej turystyki górskiej ( 4 dni, I stopień, w styczniu). W tym roku będę w Nepalu (czysto turystycznie) i chciałabym spróbować swoich sił na jakichś podstawowych szlakach, do 5 tys. m.n.p.m. W sierpniu będę miała możliwość próby zdobycia Mt. Blanc, ale tak jak mówię - to tylko możliwość (znajomi organizują wyprawę), na którą nie wiem czy się zdecyduje, bo nie chce porywać się z motyką na słońce.
W tym roku byłam na Mt. Toubkal, góra bardzo, bardzo lajtowa kondycyjnie, ale największym problemem okazał się mróz (nie byliśmy na to przygotowani robiąc research, nagły spadek temperatury w czasie naszego przyjazdu, około - 15 stopni + letnie buty trekkingowe skończyły się bardzo lekkim odrmożeniem palca u stopy).
Najwazniejsze trasy w polskich i słowackich Tatrach, czy tam w mniejszych górach mam w większości pozaliczane,ale też nie w bardzo zimowych warunkach.
To tak żebyście wiedzieli na czym stoję.
Jeśli chodzi o kondycje to na pewno mam - uprawiam wiele innych sportów, myślę, że w tym aspekcie jestem przygotowana. Moim największym problemem jest brak sprzętu i nieco mała odporność na zimno.
Nie stać mnie niestety na porządne buty wysokogórskie za ponad tysiąc złotych, chciałabym to zrobić jak najmniejszym kosztem, bo i tak mam sporo wydatków związanych z wszystkimi wyjazdami. Zastanawiam się nad butami z drugiej ręki (wiem, wiem, fuj, ale wolę to niż znowu odmrozić sobie coś albo gdzieś niebezpiecznie się ślizgnąć). Priorytetem jest dla mnie żeby naprawdę chroniły od mrozu i przede wszystkim zapewniały maksimum bezpieczeństwa i funkcjonalności na ile to możliwe przy niskiej cenie
Mam możliwość kupna prawie nowych lub minimalnie używanych:
Scarpa Kinesis Pro Gtx
[i tu kilka reklam sklepów]
Dodatkowo pytanie - ma ktoś jakieś sprawdzone patenty na dogrzanie się? ;) na najbliższych wypadach będę testować podgrzewacze chemiczne, mam kurtkę dedykowaną do -30 stopni, dobre rękawiczki, buty jeszcze zwyklaki, trekkingowe z decathlonu ale i tak czasem nie daje rady, zwłaszcza stopy i ręce ;p
Bardzo dziękuje za ewentualne porady i proszę o wyrozumiałość ;)

Re: Bardzo ciepłe buty wysokogórskie dla kobiety

Napisane: Wt 04 gru, 2018
przez zulula
Nie rozumiem czemu ukrywa mi linki, pomimo, że to nie są linki do sklepów producenta a niektóre nie są w ogóle sklepami. Po edycji i wpisaniu samych nazw to samo..
Więc mam do wyboru:
Chiruca Hunter Gore-Tex
North face verto s4k ice gtx
Scarpa Kailash Trek
Scarpa Terra GTX Vibram
carpa-kinesis-pro-gtx

Re: Bardzo ciepłe buty wysokogórskie dla kobiety

Napisane: Wt 04 gru, 2018
przez Stefanek
Nie rozumiem czemu ukrywa mi linki, pomimo, że to nie są linki do sklepów producenta a niektóre nie są w ogóle sklepami.


Śpieszę z wyjaśnieniem :) To admin lub moderator wycina te linki. Wśród osób z dłuższym stażem na forum takiej praktyki się nie stosuje. Jednak regularnie wycinamy linki do sklepów z postów osób zupełnie nowych, takich, które dopiero się zarejestrowały. Często taki pierwszy post to reklama. W twoim akurat wypadku długi tekst może sugerować, że to uczciwa osoba, która faktycznie jest zainteresowana tematem. Jednak jest naprawdę sporo świeżych kont, które pod płaszczykiem pytania "Co sądzicie o [wstaw tekst]?" chcą tylko wrzucić reklamę i jak im się to uda, znikają z forum na amen. Niestety problem jest taki, że granica pomiędzy reklamiarzem (lub spamerem) a osobą szczerą jest bardzo płynna i nieraz trudno ocenić, czy ktoś tylko coś reklamuje czy faktycznie jest uczciwy i chce się czegoś na forum dowiedzieć, dlatego z nowych kont wycina się raczej wszystkie linki do sklepów.

Re: Bardzo ciepłe buty wysokogórskie dla kobiety

Napisane: Wt 04 gru, 2018
przez Maniek
Mój szanowny kolega wystarczająco objaśnił powód dlaczego się linki nie pokazały - a to ja je wyciąłem.
Było ich na tyle dużo, że nie chciało mi się wybierać samych nazw modeli - za lenistwo przepraszam ;)
PS.
A wystarczy przeczytać Regulamin Forum...

Re: Bardzo ciepłe buty wysokogórskie dla kobiety

Napisane: Śr 05 gru, 2018
przez duncan76
Mam modele Terra i Kinesis. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli "bardzo ciepłe"? To nie są buty w jakiś sposób ocieplane, nadają się na zimę głównie ze względu na licową skórę wspartą membraną. Kinesis dodatkowo ma otok i na tyle twardą podeszwę, że używam ich w połączeniu z rakami (koszykowymi ma się rozumieć). Każdy inaczej odbiera zimno (zwłaszcza kobiety) - w każdym razie ja w Kinesisach z podwójnymi skarpetami przy prawie minus 30 stopniach palców nie odmroziłem.

Re: Bardzo ciepłe buty wysokogórskie dla kobiety

Napisane: So 08 gru, 2018
przez zulula
Dziękuję pięknie za informacje ;) przepraszam, za niedopatrzenie, na większości stron te buty były nawet niedostępne więc nawet nie myślałam, że mogą być uznane za reklamę. Ale bardzo przepraszam ;)
Tak, właśnie zastanawiam się najbardziej nad modelem Kenesis. Z jednej strony, chciałabym jednak znaleźć już takie buty które maksymalnie spełnią moje wymagania CP do komfortu cieplnego i które używałabym jedynie w zimie. Bardzo mi na tym zależy, bo właśnie moim ogromnym problemem jest to,że jestem bardzo wrażliwa na zimno, mam słabe krążenie i już w okolicy zera stopni przestaje czuć kompletnie stopy i dłonie pomimo grubych rękawiczek i ciepłych skarpet. Poza tym wiem, że po ostatnim odmrozeniu te miejsca będą bardziej wrażliwe, nie? Ostatnio skończylo się tylko na zejściu paznokcia, ale nie chciałabym tego powtórzyć ;D
Zastanawiam się jeszcze nad modelem Marmut Blackfin II, model damski, też znalazłam prawie nie używaną sztukę. Z wykładu kompletnie mi nie siadają, białe takie, ale są bardzo ocieplane. Tylko czy sprawdzą soe na gorszej nawierzchni? Czy tylko prosty trekking? Mało o nich niestety informacji.
Bardzo bym prosiła o jakąś radę, może ktoś używa jakiegoś modelu który sprawdza się w ekstremalnym zimnie, czyli dla mnie będzie dobry na zwykłą zimę? ;p

Re: Bardzo ciepłe buty wysokogórskie dla kobiety

Napisane: Cz 20 gru, 2018
przez PawełPP
Źle stawiasz pytanie. Buty "górskie" dzielą się na kilka kategorii przeznaczonych do różnego rodzaju aktywności i pór roku. Musisz określić w jakich warunkach będziesz ich używać: jakie góry i jaka pora roku oraz jakim dysponujesz budżetem. Bo na tak postawione pytanie: "bardzo ciepłe buty" poleciłbym bym Ci któryś z modeli wyprawowych w przedziale cenowym od 2 do 4 tys. złoty (-: