Czy warto kupować kijki?

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

skarżyski

Ulubione góry: Bieszczady

Re: Czy warto kupować kijki?

Pn 03 cze, 2019

Podepnę się pod temat. Potrzebuje jakiś uniwersalnych kijków i w miarę kompaktowych. Tak by można było je w miarę swobodnie przewozić, czy też włożyć do bagażu głównego w samolocie. Mój wzrost to 183 cm, waga ok 86 kg. Chciałbym przeznaczyć na nie kwotę ok. 400 zł. Podrzuci ktoś jakieś sprawdzone modele.

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Re: Czy warto kupować kijki?

Wt 04 cze, 2019

Ja już do kijków przyzwyczaiłem się i nauczyłem "chodzić na czterech" i po każdym forsownym przejściu wiem, że ratują mi kolana. Szczególnie wtedy gdy wieczorem czuję stawy łokciowe ;-) to wiem, że tyle zdjąłem z kolan. Od lat używam którychś firmy Leki, to Prezent więc bez dyskusji, i sprawdzają się świetnie. Coś mi się tam ostatnio w nich popsuło, nie blokuje się jeden. Kijki skręcane. Ciekawa wiadomość o blokowaniu z zewnątrz ale co zrobię z Prezentem?! Z racji wieku pozwolę sobie przypomnieć, że w czasach gdy takich HiTech kijków nie było, po podejściu do granicy lasu każdy wynajdował sobie kostur z jakiejś gałęzi, przyłamał go sobie do wzrostu i szedł z nim aż do... następnego kostura. Teraz kijki są w sklepie i jest tam jeszcze dużo więcej... za wyjątkiem kostura. Warto kupować kijki
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Poprzednia strona
Powrót do Sprzęt, szpej