Tanie buty na Bieszczady dla amatora

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

navyblue

Ulubione góry: Beskidy

Tanie buty na Bieszczady dla amatora

Wt 05 cze, 2018

Siemka. Pod koniec lata wyjadę w Bieszczady. Jestem zupełnym amatorem wędrówek. No i szukam butów, ale niedrogich. Chciałem spytać, czy te by się nadawały: BUTY TREKKINGOWE TERREX SWIFT SOLO BB1993 ADIDAS ?

Ale uwaga: but adidas solo ma kilka wersji i są jakoś w cenie od 200 do 500 zł. Pytam o taką chyba najnowszą i najtańszą: BB1993

-usunięty link do sklepu-
Z góry dziękuję

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Re: Tanie buty na Bieszczady dla amatora

Wt 05 cze, 2018

Ja bym w Adasiach nie poszła w góry - nie jest to firma, która jakoś specjalizuje się w trekkingu - Bieszczady czy Beskidy, specjalnych trudności niby nie ma (chyba, że się ślizga na błocie), ale chodzi o komfort dla stopy przy kilkugodzinnym nieco innym obciążeniu niż chodzenie po płaskim - te mi nie wyglądają na specjalnie dopasowane i chroniące stopę, stawy itd. i ta podeszwa wygląda na cienką (kamienie) i śliską (trawa z rosą).
Już bym już chyba postawiła na obuwie z marketu sportowego na Dec :wink: w tej cenie znajdziesz tam buty Que typu trekking niższe i wyższe, z jakąś chociażby ochroną na palce i w miarę trekkingową podeszwą.
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

navyblue

Ulubione góry: Beskidy

Wt 05 cze, 2018

Dzięki za opinię. Rzeczywiście wyglądają rachitycznie ;-)

guitarMAN

Ulubione góry: beskid śląski, żywiecki, tatry

Pn 11 cze, 2018

ja posiadam buty z niższej półki z decathlonu "Quwchua" i jestem z nich bardzo zadowolony, chodzę w nich po beskidach oraz miałem okazję sprawdzić je w tatrach i doskonale się sprawdziły :)

Stanko

Ulubione góry: Karpaty

Śr 13 cze, 2018

Ja przeszedłem Bieszczady w sportowo/trekkingowym obuwiu niskim salomon drugie miały bardziej płaską podeszwę i problemu nie było. Na brak komfortu też nie narzekałem, ale lepiej wybrać z grubszą podeszwą bo mniej stopy bolą od kamieni. Gdybym miał adidasy to też bym w takich pojechał. Dobrze tylko aby jakiś bieżnik był, bo z płaską podeszwą przy ewentualnym deszczu lub wilgoci można się ślizgać i zrobić kuku na kamieniach lub błocie przy zejściu.

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Śr 13 cze, 2018

Potwierdzam, że podeszwa powinna być twarda, bo to niemiłe czuć w czasie wędrówki każdy kamuszek stopą i z jakimś łibramem, żeby się nie ślizgać. Zadbaj o b.dobre wkładki do butów, które nawet byle jakim butom dodają wiele, bo te wkłądane do buta przez fabrykę sa co najwyżej poprawne. Może takie z amortyzowaniem? Kilka lat temu takich używałem, chodziło się fajnie choć podarły mi świetne skarpety, gdy wkładki wytarłem do gumy.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Powrót do Sprzęt, szpej