Buty do 450 zł, początkujący, łatwe trasy

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

matylda

Ulubione góry: Tatry

Buty do 450 zł, początkujący, łatwe trasy

Pt 06 kwi, 2018

Hej :)
Czy możecie polecić buty dla kobiety, do 450 zł, na łatwe trasy?
W maju wybieram się do Kanady, będę trochę chodzić po górach, ale raczej proste trasy. Czy w tej kwocie znajdę coś sensownego?

SteinbockGTX

Ulubione góry: Tatry, Gorce i najwyższe... Świętokrzyskie. ;P

Re: Buty do 450 zł, początkujący, łatwe trasy

Pt 06 kwi, 2018

Podam Ci buty które mogą być trochę droższe, ale naprawdę warte swojej ceny. Dolomite Adamello Gtx.
Żona już kolejny rok po górach w nich drałuje i bardzo je sobie chwali. Jej koleżanka od gór chodzi w AKU Trekker Lite II GTX. Też naprawdę porządnie wykonany but. Pewnie trzeba byłoby trochę dołożyć, ale na butach nie ma co oszczędzać.
Obrazek
Wchodzę i wchodzę, ze zmęczeniem się godzę!

Stanko

Ulubione góry: Karpaty

Pn 30 kwi, 2018

Kup sobie salomony zmieścisz się w 300zł na ławe trasy wystarczą a jeśli mają być wysokie to kasy wystarczy.
Używam salomonów już jakieś 6-7 lat co roku zmieniam bo stać mnie. Używam cały rok na okrągło i niekiedy pracuje w nich a mam pracę w ruchu i piętka mi się wyciera do tego podeszwa się nieco ubija odczuwa się to po przejściu na nowe ale to raczej normalne w każdych butach. To dobry produkt i nigdy mi się nie rozpadły chwalę sobie. Znajdziesz w każdym intersporcie. Lubimy też dużo spacerować i kręcić się po górkach właśnie tydzień temu znów kupiłem na wyjazd. Dla mnie kompromis cena jakość bardzo ok i nie trzeba podchodzić do tego z przerostem formy nad treścią.
Po kupnie warto chociaż 1-2 dni dotrzeć buty zanim założymy je przed konkretniejszymi wycieczkami.

kazber

Ulubione góry: Skaliste

Śr 02 maja, 2018

Moja żona używa Merrell Moab Ventilator (low) i Salomon Ellipse gtx. Te drugie są na wyprzedaży w backcountry.com
Chwali obie pary. Ja bym patrzył na Trail Runners bo są lżejsze a Ty nie wybierasz się na wielodniowkę z ciężkim plecakiem tylko (domyślam się) na day hikes.

empress_theodora

Ulubione góry: Tatry, Karkonosze, Olimp, Alpy

Pt 11 maja, 2018

Hmm... na lato w góry zakupiłam sobie Salewy Alp Trainery (chciałam za kostkę), ja tam jestem zadowolona (przyznam, z braku laku raz w nich nawet byłam na ściance wspinaczkowej i dały radę poza normalnych "chodzeniem"), jak się obserwuje aukcje na necie to można do tej kwoty upolować, nawet nowe.

niepytaj

Ulubione góry: Gorce

Pn 14 maja, 2018

Potrzebuję butów trekkingowych wiosna-jesień, zimą w miasto i przetarte proste szlaki w beskidach. Chcę żeby miały w miarę stonowany wygląd. Cena ok 400zł.
Które z tych polecacie:
Garmont Tundra GTX
Zamberlan Fox GT

czy macie jakieś inne typy do 450zł?

kazber

Ulubione góry: Skaliste

Pn 14 maja, 2018

Jakie buty?
Wstawiam cytat z grupy dyskusyjnej JMT. Wychodzą w czerwcu w TRAIL RUNNERS.

„We have been watching the snow coverage reports on Postholer and wanted to see what other resources hikers were referencing.

At the moment, Postholer is suggesting that the trail snow coverage is 46.3%. This should update in the next few days. The snow coverage has gone down dramatically in recent weeks but still currently sounds unmanageable.

We are planning to bring ice axes and microspikes while wearing trail runners. Always an interesting balance! We have some winter mountaineering experience but would prefer to not be postholing for miles or struggling with especially dangerous pass conditions.”

In short, what are the key snow metrics people are watching and what value of those metrics should be seen before hitting the trail?

Feel free to share other posts. I suspect this has come up a number of times that I may have missed.

Thanks in advance!!

__._,_.___

Powrót do Sprzęt, szpej