Obcierające buty

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Michał123

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Obcierające buty

Pn 17 lip, 2017

Witam wszystkich,

mam duży problem, otóż moja dziewczyna ma bardzo wąską i małą stopę (rozmiar 35) i co kupi wysokie buty to ją obcierają na piętach. Noszenie ostatnich butów skończyło się zapaleniem ścięgna achillesa (mówili w sklepie, że buty trzeba rozchodzić, dużo w nich chodziła). Niecały tydzień temu zakupiła buty z Salomona (myśleliśmy, że lepsza firma rozwiąże problem). I chodzenie po domu spowodowało silne obdarcie na piętach (, rozmiarowo dobrze dobrany, był mocno ściśnięty). Więc stwierdziliśmy, że tym razem nie ryzykujemy, że but ma się rozchodzić, żeby nie było powtórki z rozrywki.
Moim zdaniem w bucie na wzgląd szczupłej stopy ma za dużo luzu na pięcie i pięta mimo ściśniętego buta przez cały czas się rusza co powoduje, że szef z tyłu buta podrażnia piętę.
I teraz mam pytanie co zrobić? Czy polecalibyście jakieś sprawdzone marki butów, które przystosowane są do węższych stóp? Albo jaki typ buta dobrać, zwłaszcza, że mam wrażenie jakoby wszystkie byty na pięcie były tak samo profilowane (jestem jeszcze zielony więc proszę o wyrozumiałość). W moim mieście co pójdę do sklepu i się rozpytuje nie uzyskuje rzeczowej ani konkretnej odpowiedzi.

Wszystkim dziękuję za odpowiedz.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Obcierające buty

Pn 17 lip, 2017

Mam ten sam problem w domu. 35 i ogromne kłopoty z butami. Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem nie zmuszajacym do dluuuugich i nie gwarantujących sukcesu poszukiwań jest gruba skarpetka. Możecie też spróbować podpiętkow. Powinny piętę ustabilizować w bucie.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

kwojtas07

Ulubione góry: dopiero zaczynam ;)

Pn 17 lip, 2017

dokonując zakupu butów sprzedawczyni tłumaczyła że podstawą jest nie ruszająca się pięta w bucie w trakcie szybkiego chodzenia co więcej schodząc z górki stopa nie moze sie przemieszczać do przodu. Zobaczymy jak się sprawdzą porady. mam firmę AKU [IT].

Michał123

Pn 17 lip, 2017

Dziewczyna ma specyficzny chód i nie wiem czy to nie jest powodem za bardzo ruszającej się pięty, dlatego się zastanawiam czy są jakieś modele butów wąskie w cholewce, która mimo chodu ,,zablokuje'' piętę. Co do skarpetki miała założoną grubą skarpetkę.

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

Pn 17 lip, 2017

Moje trzy grosze:
Aku Terrealte miałem krótko. Niesamowicie wygodne, bez najmniejszego uszczerbku dla moich stóp - ale odklejał się otok i poszły do zwrotu. Wziąłem Zamberlany Expert. Już pierwszego dnia zaswędziały mnie boki pięt - na szczęście nie Achillesy. Drugiego dnia doprawiłem pięty do końca, trzeciego kulałem i kombinowałem z podkładkami, bandażami itp - nieskutecznie. Po lekkim podleczeniu spróbowałem czegoś takiego: but tak jak stopa zwęża sie od kostki ku górze. Podpiętki nic nie dają - bo obtarte miejsce trafia w jeszcze ciaśniejsze okolice. Ja po prostu wyjąłem wkładkę i założyłem grubszą skarpetę. stopa się obniżyła, a skarpeta wypełniła nadmiar miejsca po wkładce. Przeszedłem tak dwa dni po Karkonoszach i uznałem, że jest OK. Oczywiście każdy musi z butem przejść swoje. Mnie się wydawało, że pięta mi się nie rusza....

Castor

Ulubione góry: bezludne

Wt 18 lip, 2017

Ja miałem kiedyś dość śmieszny przypadek nie z butami , tylko z ocierającymi drażniącymi stopy skarpetami.
Kupiłem w Decatlonie w cenie 50 zł , dość grube ciepłe skarpety zimowe 3 szt w trójpaku SOLOGNAC z domieszką , a przynajmniej tak jak pisało na opakowaniu wełny naturalnej :?: , które jak pózniej się okazało już na szlaku drażniły mi stopy a w szczególności piety i palce do tego stopnia że nie szło wytrzymać i musiałem je szybko zdjąć.
Pojawiły się na pietach , palcach i stopach zaczerwienienia. :mrgreen:
Dalsza wycieczka w butach zimowych , ale za to bez żadnych skarpetek na nogach nie należała do przyjemnych :( , ale o niebo lepiej bo nic już nie obcierało , i nie miałem pod ręką skarpet dodatkowych - a na parking do auta było za daleko żeby się wracać.
Wcześniej często nosiłem w zimie skarpety wełniane i nigdy nie miałem takich problemów.
W Decatlonie niechętnie reklamacje mi przyjęli , i na rozpatrzenie i zwrot gotówki czekałem ponad miesiąc.

Lucass
Administrator forum

Wt 18 lip, 2017

Michał123 napisał(a):Dziewczyna ma specyficzny chód i nie wiem czy to nie jest powodem za bardzo ruszającej się pięty, dlatego się zastanawiam czy są jakieś modele butów wąskie w cholewce, która mimo chodu ,,zablokuje'' piętę. Co do skarpetki miała założoną grubą skarpetkę.

Może po prostu niskie buty?
Jeżeli nie wybieracie się w wyższe partie Tatr, to w niskich butach dziewczyna spokojnie da rade. A tu jest juz w czym wybrać, bo od biedy w dziecięcych można szukać.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
- Martin Gore - DM

Michał123

Śr 19 lip, 2017

Ewentualnie będziemy musieli rozważyć zakup niskich butów, jednakże to w ostateczności ponieważ moim zdaniem lepsze są wysokie przynajmniej ryzyko urazu jest mniejsze (chyba że się mylę)

Lucass
Administrator forum

Śr 19 lip, 2017

Owszem, ale jeżeli nie ma się tendencji do uciekania kostek na boki, jest się raczej sprawnym fizycznie, to przy odrobinie szczęścia w niskich butach też jest bezpiecznie.
A wygodniej na pewno.
(pierwszą cechę posiadam, drugiej nie, a i tak chodzę w niskich i odpukać jedyny uraz jaki miałem "nabyłem" w butach wysokich :lol: )
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

Powrót do Sprzęt, szpej