Hanwag Alaska Lady

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

mewa

Ulubione góry: Wzniesienia powyżej 500 m n.p.m

Hanwag Alaska Lady

So 17 cze, 2017

Witajcie!

Poszukuję nowych butów, dlatego wybrałam się na rajd po sklepach i do gustu przypadły mi bardzo, wspomniane w temacie Hanwagi. Jednak ich cena jest trochę powalająca, stąd moje pytanie: czy warto? Może lepiej poszukać czegoś w przedziale cenowym 400- 500 zł? Dodam, że chodzę sporo, ale głównie po Sudetach i Beskidach, jednak z dużym obciążeniem. Często plecak waży ok. 20 kg co daje ok. 80 kg obciążenia. Zastanawiam się, czy potrzebny jest mi aż tak sztywny but. Czy jak już wysupłam te 900 zł, to czy but wytrzyma ok. 5 lat? I jeszcze jedno, czy nie zagotuje mi się noga jak temperatura osiągnie 28 stopni?

Z góry :D dziękuję za pomoc.

fedrus

Ulubione góry: Diablak, Krywań, Paglia Orba

Re: Hanwag Alaska Lady

So 17 cze, 2017

Hej,

Mam akurat ten sam model "hanwagów" (oczywiście męski) i jestem z nich baaardzo zadowolony. Z tym, że ja w nich chodzę tylko zimą i to przeważnie po Tatrach.

Z doświadczenia wiem, że rzeczywiście są sztywne, ale kiedy zakładam do nich raki - ich sztywność jest zaletą. Natomiast na Sudety i Beskidy bym nie polecał.

Buty są świetne (przynajmniej ja trafiłem tak, że od przymierzenia leżały, jak ulał), podobno wytrzymałe (sporo opinii czytałem i słyszałem) i podobno Hanwag wymienia podeszwy, jak te się zetrą a buty są jeszcze dobre (info do sprawdzenia). Ale jednak to buty wysokie, przez co swoje ważą. Grzeją też.

Słowem - używanie ich w niższych Górach - jest, moim zdaniem, przesadą.

Pozdrawiam

mewa

Ulubione góry: Wzniesienia powyżej 500 m n.p.m

So 17 cze, 2017

Hej!
Tak właśnie myślałam, że może być to przesada ...

Jeśli chodzi o wymianę podeszwy, to uważam, że to genialny pomysł, bo swoich ostatnich butach bieżniki zdarłam do zera.
Mógłbyś/ moglibyście polecić buty na trochę niższe góry (ale które dadzą też radę w razie wypadu w Tatry), które będą dobrze trzymać kostkę i nie siądą pod dużym ciężarem?

Dziękuję za opinię i pozdrawiam!

kinn

Ulubione góry: Tatry, Alpy, Dolomity

N 18 cze, 2017

Są jeszcze Hanwag Nazcat bez membrany. Na lato buty z membraną to nie jest dobry pomysł. A starte podeszwy na pewno można wymienić.

Powrót do Sprzęt, szpej