Jakie buty w góry? pomocy

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

nataliia

Ulubione góry: .

Jakie buty w góry? pomocy

Pt 19 maja, 2017

Witam, w te wakacje wybieram się z moim lubym do Karpacza, słyszałam o specjalnym obuwiu, ale także o tym, że w zwykłych adidasach mogę chodzić więc pytanie do tych znających się, jak to jest z tym obuwiem? Zaznaczę, że jedziemy tam pozwiedzać wszystko nie chodzić tylko po górach ale w szczególności i nie mam pojęcia czy kiedykolwiek jeszcze w góry zagościmy więc nie widzi mi się wydawać kilka stówek na butki które założę na jeden wyjazd :)

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Jakie buty w góry? pomocy

Pt 19 maja, 2017

Szlaki w Karkonoszach są w większości bardziej podobne do dróg, niż do typowych szlaków górskich, więc w adidasach dasz spokojnie radę. Nawet na zielonym szlaku dołem Śnieżnych Kotłów przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności krzywdy sobie nie zrobisz.
:)
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

nataliia

So 20 maja, 2017

Lucass napisał(a):Szlaki w Karkonoszach są w większości bardziej podobne do dróg, niż do typowych szlaków górskich, więc w adidasach dasz spokojnie radę. Nawet na zielonym szlaku dołem Śnieżnych Kotłów przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności krzywdy sobie nie zrobisz.
:)

Skoro tak mówisz to super :) Ale lepiej wziąć takie buty na dobicie? Czy normalnym w których chodzę na co dzień nic się nie stanie?

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

N 21 maja, 2017

Jakieś tam ryzyko zawsze jest, choć po jednym czy dwóch spacerach w góry butom raczej nic się nie stanie.
Ważne, żeby miały podeszwę, a nie tylko wąski i cienki listek, przez który będziesz czuć każdy kamyk.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Góral z WW

Ulubione góry: Tatary i oGóry

N 21 maja, 2017

nataliia napisał(a): .... i nie mam pojęcia czy kiedykolwiek jeszcze w góry zagościmy.....

Jeśli w jakiś (nie daj Boże) wakacyjny weekend wybierzecie się wyciągiem z Karpacza na Kopę, staniceie w kolejce po ciastko i kawę w schronisku Dom Śląski, a potem w podobnej kolejce będziecie szli zygzakiem na Śnieżkę, gdzie nie uda się wam zrobić żadnego pamiątkowego zdjęcie we dwoje bez kiklunastu lidzi w tle - to może być to wasz ostatni wyjazd w góry.

Ale jeśli na tą Śnieżkę ruszycie z Przełęczy Okraj przez Skalny Stół i czeskie schronisko Jelenka - to duża szansa że będziecie tam wracać często, a wszystkie Góry bedą was przyciągać. To samo ze wspomnianym zielonym szlakiem ze wschodu do schroniska pod Łabskim Szczytem lub zielonym do schroniska Odrodzenie od strony Karpacza. Polecam.
A na zimę, po trzech godzinach spaceru na mrozie i śniegu - gorąca czekolada lub grzaniec w schronisku Martinova bouda (raczej malowniczym hoteliku) przy buzującym kominku. Wrażenia murowane.

PS
ale zimą już na pewno nie w adidasach :)
Przysłowie tybetańskich pielgrzymów:
„Możesz wejść na górę, jak na kupę kamieni albo jak na święte miejsce. Ale z góry możesz zejść bardziej człowiekiem albo bardziej małpą”

Stefanek

Ulubione góry: Wszystkie

N 21 maja, 2017

Jeśli w jakiś (nie daj Boże) wakacyjny weekend wybierzecie się wyciągiem z Karpacza na Kopę, staniceie w kolejce po ciastko i kawę w schronisku Dom Śląski, a potem w podobnej kolejce będziecie szli zygzakiem na Śnieżkę, gdzie nie uda się wam zrobić żadnego pamiątkowego zdjęcie we dwoje bez kiklunastu lidzi w tle - to może być to wasz ostatni wyjazd w góry.

Jestem podobnego zdania. Pierwsza wędrówka od razu wśród wrzeszczącej dzieciarni z kolonii może nie być zachęcająca do powrotu. :)

nataliia

N 21 maja, 2017

Oooo super, że mi takie rzeczy piszecie na pewno skorzystam z Waszych rad :D

Ajkub

Ulubione góry: Karkonosze

N 21 maja, 2017

Wracając do obuwia. Zwróć uwagę, czy Twoje buty mają grubą podeszwę. Ja kiedyś schodziłem w butach do biegania Bieszczady, ale przez pierwsze 5 dni cierpiałem bardzo czując niemal każdy kamień. Zwykłe adidasy w Sudety mogą być, ale tylko takie z gruba podeszwą. W innym wypadku możesz czuć duży dyskomfort.

nataliia

Pn 22 maja, 2017

Mam jedne New balance na codzień i air maxy takie do znoszenia już, zastanawiałam sie nad tymi maxami bo mają grubą podeszwę, ale balance chyba wygodniejsze, a też nie chcę ich zniszczyć i taki tu mój dylemat :lol: :lol:

Stefanek

Ulubione góry: Wszystkie

Wt 23 maja, 2017

Sądzę, że każde buty w górach zużywają się sporo szybciej niż na mieście. Jeśli chodzi o typowo miejskie i lekkie obuwie, to ostre kamienie i gęste błoto dadzą im popalić. Co więcej naprężenia na materiałach i szwach przy podchodzeniu i schodzeniu po stromej powierzchni są większe i zużywają obuwie. Całości dopełnia duża ilość potu wysiłkowego wsiąkającego w materiał. Niektóre buty można nosić rok w mieście, a po tygodniu w górach przy cięższych warunkach na szlaku i intensywnym użytkowaniu wyglądają już jak działkowe łapcie na dotarciu. :)

Ale nie demonizujmy, tzn. może ja demonizuję bo po niezbyt długim "niedzielnym" wypadzie po calkiem ładnie przygotowanych ścieżkach i niezbyt stromych zboczach jakie prawie wszędzie mamy w Karkonoszach butki nie powinny ucierpieć :)

nataliia

N 18 cze, 2017

Hej, a powiedzcie mi jeszcze czy w Karpaczu są jakieś kąpieliska?

Maniek Legnicki

Ulubione góry: Tatry

Pt 30 cze, 2017

W Decathlonie możesz już od stu kilku złotych kupić buty do trekkingu, które sprawdzą się w Karkonoszach i górach Izerskich.

Powrót do Sprzęt, szpej