2 plecaki dla AMATORA

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

Kanciasty

Ulubione góry: Tatry

2 plecaki dla AMATORA

Wt 14 mar, 2017

Witam. Szukam dla siebie dwóch plecaków:
1 około 300zl. Ma zastąpić Karrimor Trial 35 (tani plecak). Około 35l, głównie dostosowany pod wymiary do samolotu 50/40/20 na bagaż podręczny.
Ale poza przelotami chciałbym go mieć na jakieś wyjazdy, czy chodzenie. Z pasem biodrowym, wentylacją na plecach i możliwością kompresacji.

2 Uniwersalny na codzień 20-30l. Troche kombinuje jak koń pod górke, żeby był do wszystkiego czyli: żeby mi się laptop 15,6 zmieścił (fajnie jakby miał przegrode do lapka, choć az tak czesto go nie przenosze), pas na klatke i moze biodrowy, wentylowane plecy, możlwość kompresacji, zebym mógł na rower też zabrać, na małe zakupy, czy na siłownie. Ogólnie nie jestem pewny rozmiaru, przejrzałem juz chyba dziesiatki plecakow i nie wiem czy powinieniem szukac plecaka do laptopa i na rower, czy typowo do laptopa, czy turystyczny z miejscem na laptopa, czy taktyczny / turystyczny i po prostu wsadzac tam laptopa :/ W opisach np plecak o wiekszych rozmiarach (w centymetrach) ma mniejszy litraż, niż plecak o mniejszych wymiarach, poza tym jest tak wiele firm, a ja nie ogarniam którą są dobre/średnie/tanie :/

Nie jestem jakimś maniakiem, ten Karrimor wytrzymał mi około 4 lat, był zszywany chyba 2-3 razy. Także raczej celował bym w półkę średnią.Podobają mi się plecaki militarne jak np polskiej firmy Wisport, ale nie moge ani litrażu / wymiaru dopasować i nie ma miejsca na laptopa. Laptop ma wymiary 39*28*2,5cm. Gustuje raczej w stonowanych kolorach.

Byłbym wdzięczny za jakakolwiek pomoc / porade !

Kanciasty

Ulubione góry: Tatry

Re: 2 plecaki dla AMATORA

Śr 15 mar, 2017

tyle wyświetleń i żadnej podpowiedzi :/ chociaż najmniejszej :(

Wacek

So 08 kwi, 2017

Hm... :) z tym plecakiem drugim to faktycznie pokombinowałeś. To mniej więcej jak polak kupujący samochód: mały, żeby można było łatwo parkować, ale taki żeby też szło z pięcioosobową rodziną pojechać na wakacje do Hiszpanii, a i od czasu do czasu meblościankę przewieść. Silnik też mały żeby OC było tanie, ekonomiczny ale zrywny i dynamiczny, no i taki, żeby po niemieckiej autostradzie na te wakacje do Hiszpanii (z tą rodziną i klamotami w środku) można by ze 200 km/h jechać. Na wyposażeniu też mi nie zależy, wystarczy czterostrefowa klima, elektryczne szyby, dach panoramiczny, podgrzewane fotele, tempomat, ABS, ESP, BA, ASR. No i żeby cena nie była zbyt wygórowana... tak do 20 000 pln. Oczywiście, że nowy :) stare już miałem.

Po prostu musisz określić priorytety (ale nie jak wyżej). Z przegródką na komputer, ale lekki... a w sumie ten komputer to rzadko wozisz... etc. etc. Na rower i na siłownie i na miasto i do biura... No pewnych rzeczy się raczej nie da - i sam to stwierdziłeś bo oglądając szalenie ogromną ofertę plecaków różnorakich NICZEGO właściwego nie znalazłeś - czyli wytyczne są za skomplikowane.
Ziymia zatrzynsła się tak coby pynknonć zaro miała, a przez kosmos przewaloł się dziwny pomruk, co zdowoł sie szlochem starej baby zaczynać a krzykiem zarzinanego bajtla kończyć. Kajś na wiyrchu coś hukło, rykło, zatrzeszczało i łoroz rozwarło sie czorne niebo, a przez szkaradnie pokrzywiono dziura co się w nim zrobiła wloło się do środka złote, ciypłe światło. Zrozumieli my wtedy, co Bóg sie do nos śmieje… (wspomnienia z odnalezienia w lawinie).

TomekN

N 09 kwi, 2017

Hej!

Gdyby WYŁączyć kryterium ceny, polecałbym Kata/Manfrotto Boomblebee. Spełnia wszystkie pozostałe warunki. Kształtki wyściółki do sprzętu można łatwo wyjąć i potem włożyć, gdybyś - o czym nie wspominałeś - chciał go przywrócić do funkcji oryginalnej ;) Przechodził też testy rozmiarów bagażu podręcznego na kilku zagranicznych lotniskach.

Niestety, to jedyne, pierwsze niespełnione kryterium zwykle ma znaczenie... Dlatego podaję nazwę poprzedniego producenta, bo może ktoś będzie się wyzbywał wcześniejszego zakupu.

Pozdrawiam,
T.

TomekN

Pn 10 kwi, 2017

TomekN napisał(a):
Boomblebee. .

BUMBLEBEE, oczywiście. Przepraszam, pisałem z telefonu i zmienił mi BUM na boom... Już za późno na edycję.

T.

EwaP

Ulubione góry: bieszczady

Śr 19 kwi, 2017

Jeżeli chodzi o opcję numer dwa to mam dla Ciebie dobre rozwiązanie. Plecak Deuter Trans Alpine 25L, zmieścisz go jako bagaż podręczny, włożysz laptopa, idealny na rower, a i na zakupach się sprawdzi. Na pewno też kilka lat posłuży
Niestety cena jak to w Deuterach jest spora ale znalazłam bardzo dobrą ofertę 339zł z 459zł
[SPAM]
Ostatnio edytowano Śr 19 kwi, 2017 przez Lucass, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięty link

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Śr 19 kwi, 2017

Bez specjalnego szukania (wystarczyło podać wujkowi nazwę plecaka) znalazłem kilka lepszych ofert cenowych.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Powrót do Sprzęt, szpej