buty Air Revolution vs Jorasses vs Jorasse

Jakie buty kupić? Jaka kurtka jest najlepsza? Czy w tym śpiworze nie będzie mi za zimno? Jak naprawić plecak? Lina podwójna czy pojedyncza?

Moderator: Moderatorzy

rozpalacz

Ulubione góry: stołowe :)

buty Air Revolution vs Jorasses vs Jorasse

Cz 14 sty, 2016

Cześć,

mam dylemat, nie wiem które buty wybrać:
wszystkie poniższe buty są nowe, ze sklepu.

Meindl Air Revolution 4.1 w cenie 560zł - http://www.meindl.pl/p/air-revolution-41 - buty tylko pod raki koszykowe, na stronie jest błąd

Zamberlan Jorasses GTX w cenie 923zł - http://www.skalnik.pl/buty-ekspedycyjne ... 59-27630-p - buty pod raki półautomatyczne

Meindl Jorasse GTX w cenie 800zł - https://www.polarsport.pl/buty/buty-mei ... e-gtx.html - buty pod raki półautomatyczne

Butów będę głównie używał w górach wysokich. Przeważnie zimą, ale fanie jakby dało się z nich skorzystać na jesieni czy inną porą roku.
Meindl Air Revolution 4.1 oraz Zamberlan Jorasses GTX mają podeszwę B/C, wydaje się że można je wykorzystać również jako buty podejściowe. Meindl Jorasse GTX mają podeszwę C, nie wiem jak się będzie w nich chodziło. Planuję też wypad na Mount Blanc, ale chyba każde ww buty się tam spiszą.

Obecnie mam takie buty, mają swój wiek, ale jeszcze dają radę, trochę też już przemakają:
http://www.cerrotorre24.pl/product-pol- ... argil.html

Dzięki za jakieś rady i sugestie.

anytsuj

Ulubione góry: Tatry, Pireneje, Andy

Re: buty Air Revolution vs Jorasses vs Jorasse

So 30 sty, 2016

I jak? Zdecydowałeś się na któryś model? Testowałeś już? Ja teraz rozważam zakup Air Revolution 4.1, ale jakoś nikt specjalnie nie chce nic o nich napisać ;)

rozpalacz

N 31 sty, 2016

Zdecydowałem się na Air Revolution 4.1, super buty, jak dla mnie najlepsze z 3 powyższych. Używam ich intensywnie od ponad dwóch tygodni w Tatrach, w Beskidach też się sprawdziły. Buty dla mnie mega wygodne, żadnych obtarć. Fajnie się trzymają nawet na śliskiej nawierzchni. Bardzo praktyczny jest system wiązania buta, wystarczy pociągnąć za sznurówkę a wiązanie prawie samo dostosowuje się do stopy. System Air Revolution też działa całkiem spoko. Po całym dniu w śniegu buty nie przemokły, może dlatego że nowe, mam nadzieję że długo nie przemokną :)

Odezwij się na zgrzewka@gmail.com, mogę załatwić Ci fajny rabat na te buty w sklepie górskim :)

rozpalacz

N 21 sie, 2016

rozpalacz napisał(a):Odezwij się na zgrzewka@gmail.com, mogę załatwić Ci fajny rabat na te buty w sklepie górskim :)

Nie mam już rabatów i nie będę miał. Wyczerpała się pula :)

Spostrzeżenia co do butów i raków:
Jeśli chodzi o Meindl Air Revolution 4.1 rozmiar 41,5 to ma on wadę fabryczną (nie wiem jak z innymi "połówkami"), czyli góra jest od rozmiaru 41,5 a podeszwa jest krótsza bo od rozmiaru 41. Ciekawe, że Meindl pozwolił sobie na takiego bagola :) Zatem raki półautomatyczne się nie zapną, wyskakują z zapięcia. Najlepiej zabrać raki ze sobą i przymierzyć czy pasują. Były mierzone różne modele raków w różnych sklepach przez wykwalifikowany personel, by nie było że nie umiem zapiąć raków :P Wszyscy rozkładali ręce. Najlepiej pasowały raki Black Diamond, ale i tak nie było rewelacji, nikt nie chciał dać gwarancji na taki komplet.

Z rakami koszykowymi nie ma takiego problemu.

Na zdjęciach buty rozmiar 41,5 i próba zapięcia raków półautomatycznych CT zakończona niepowodzeniem.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

marin81

Ulubione góry: Karkonosze bo blisko

Wt 30 sie, 2016

Hej

Ciekawa historia z tymi butami. Reklamujesz je czy zostawiłeś?
Zamierzasz używać koszyków?

rozpalacz

Śr 30 lis, 2016

Kupiłem Jorasses Zamberlan

Smoku

Ulubione góry: Tatry

Cz 31 paź, 2019

Witam, miałem taką samą sytuację.
Pojechałem z butami Meindl Revolution AIR 4.1 do sklepu. Okazało się że moje raki CT evo nie są za dobre mają mały zakres regulacji i płytki ząbek zapietka.
Do tych butów idealnie pasują raki półautomatyczne Edelride Shark. Musiałem zainwestować ale buty były tego wartę. Najwygodniejszy but jaki miałem, bo na szeroką stopę!
Ps. Raki CT EVO półautomatyczne nie pasowały na większość modeli Meindl i Lowa za to świetnie pasowały do moich wcześniejszych butów Salewa MS RAPACE GTX.

Powrót do Sprzęt, szpej